SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 17:40:00' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 17:40:00' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=17 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660271

41 YIL AYNI YERDE,AYNI AİLEYLE...

Kortan Restaurant 1971 yılında Ali Günaydın tarafından Bodrum Barlar Sokağı’nda...

41 YIL AYNI YERDE,AYNI AİLEYLE...
Kortan Restaurant 1971 yılında Ali Günaydın tarafından Bodrum Barlar Sokağı’nda kuruldu. 41 yıldır Bodrumlulara hizmet veren Kortan Restaurant bugünde hizmete devam ediyor.

Restaurant’ın bugünkü sahibi Namık Günaydın Kent TV mikrofonlarına Kortan Restaurantın kuruluşu ve bugüne kadar olan çalışmalarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bu babalarımızdan ziyade dedelerimizden gelen bir meslek halinde bizlere intikal etmiş olması biz 41 sene önce İstanbul'da Sarıyer'de, boğazda bir balık lokantası işletmekteydik. Bir bahar döneminde portakal ve mandalina kokularının yayıldığı bir Bodrum döneminde Bodrum'a adeta aşık olmasıyla başlayan bir serüven. 41 sene geçti aradan bugünkü Cumhuriyet Caddesi'nin en eski esnafı konumundayız diyebilirim” dedi.

Babasından almış olduğu mesleği sürdürdüğünü dile getiren Günaydın, müşterilere mahcup olmamanın tek amaç olduğunu söyledi. Dün çocuk olarak gelen müşterilerini, bugün çocuklarıyla birlikte mekânlarında görmelerinin en büyük sevinçleri olduğunu belirtti.

Uzun yıllardır Bodrum Barlar Sokağı’nda olan Kortan Restaurant’ın bir adres merkezi olduğunu söyleyen Günaydın: “Bugün sorulan adreslerin hep bizim ismimizle Kortan'ın sağı solu 50 m. ilerisi-gerisi şeklinde yapılmakta olan tarifler bizim hala çok güzel bir şekilde ayakta olduğumuzu gösteren bir gerçek. Değişik bir duygu tarif etmekte zorlanıyorum. Kortan ismi Bodrum da bir simge bir mihenk taşı olmuştur. Geçmişten veya günümüze kadar Bodrumla ilgisi olan mutlaka en azından bir kez gelmiş olduğu ve akıllarında kalmış olduğu bir isim olduğunu düşündüğüm zaman da buda bizim için mutluluk verici bir şey oluyor” dedi.

Bu seneden itibaren 12 ay hizmet vereceklerini söyleyen Namık Günaydın, bundan önce açık olmamalarının tek sebebi olarak Cumhuriyet Caddesi’nin ihmal edilmesidir dedi. Geçen senelerde ışıklandırma ve yol sorunu yaşadıklarını dile getiren Günaydın, bu sorunun halledildiğini ve artık böyle bir sorunlarının kalmadığını söyleyerek Bodrum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yıllardır bir aile ruhuyla çalışan Kortan Restaurant’ın 25-30 yıllık çalışanları var.13 yaşında İzmir’den gelerek Kortan Restaurant’ta işe başlayan İbrahim Bey ise bunlardan biri:

“13 yaşında İzmir’den buraya geldim. Buraya geldiğim zaman burada bir aile ortamıyla karşılaştım. Kortan’da çalışmak çok büyük bir ayrıcalık çok büyük bir zevk. Aile ortamımız var,burada aile içindeyiz.Aile sevgisiyle büyüdük” dedi.

Uzun yıllara şahitlik etmiş olan bu işletmenin devamını sağlayacak olan Namık Günaydın’ın oğlu Alican Günaydın da şunları söyledi.

“Sonuçta onlar sayesinde bu bayrağı devraldık. Bizden öncekiler sayesinde Bodrum Bodrum oldu. Gençlerin eğitimden sonra büyük şehirleri seçmelerinin nedeni oradaki iş olanakları fakat iş olanaklarını ararken de buradaki asıl gerçekleri unutuyorlar. Biz Bodrum’a el attığımız sürece Bodrum’un iş olanağını biz kendimiz yaratırız. Bodrum gençleri kendine güveniyor ama Bodrum da gençlerine güvenmeli. Bütün dünya buraya geliyor. Her sene hiç bıkmadan defalarca geliyor. Bizim burada onları karşılamamız lazım” dedi.