Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 04:38:58' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 04:38:58' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=445checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=04 and campaign_id=445update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656453

45'inci Kişisel Sergisini Açtı

Ressam Sefer Öztürk’ün “Anadolu’dan izlenimler” adlı çalışmalarının sergilendiği resim sergisi Oasis’te açıldı. 

45'inci Kişisel Sergisini Açtı

Ressam Sefer Öztürk’ün “Anadolu’dan izlenimler” adlı çalışmalarının sergilendiği resim sergisi Oasis’te açıldı. 

Eserlerinde doğayı, dengeli bir sadelik içinde bir bütün olarak ele alan ve doğa-insan ilişkisiyle yerel konulara yer veren ressam Sefer Öztürk’ün resim çalışmaları Oasis Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

Kokteylle açılışı yapılan sergide eserler beğeni topladı. Türkiye'de keçe-resim çalışmalarını ilk başlatan sanatçı olma özelliğini taşıyan Sefer Öztürk, ilk sergilerinde keçeleriyle tanındı. Resimlerinde gördüğümüz özgün yerel motiflerini keçelerinde de rahatlıkla uygulayan Sanatçı, çalışmalarına Bodrum’da devam ediyor. 

Serginin açılışında Kent Haber’e konuşan Sefer Öztürk, sergide yağlı boya ile yaptığı 54 resmini görücüye çıkardığını ifade ederek şöyle dedi:

“Bu resimler 2011 yılında beri yaptığım resimler. En çok 2015, 2016 ve 2017 tarihlerinde yaptıklarım var. Anadolu kültürünü yansıtmaya çalışıyorum. Genellikle tarlaya gidiş, tarladan dönüş, hasat, balıklar, kuşlar, Hıdırellez Şenlikleri gibi konular en çok ele aldığım konular. Ben Köy Enstitülü bir öğretmen okulunda okumuştum. İlk orada başladık. Daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldum. 27 yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde sahne ressamlığı yaptım. Ama her sene aksatmadan bir sergi açtım.”

1974 yılından beri her yıl bir sergi açtığını ifade eden Öztürk, bu sergisini 45’inci kişisel sergisi olduğunu söyledi. 

Sergi 23 Kasım 2019 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.