5 AYDIR BEĞENİYLE İZLENİYORDU…

Kent Tv Ekranlarında yaklaşık beş aydır yayınlanan, Dr. Tahir Ateş ve Dr. Alpay...

5 AYDIR BEĞENİYLE İZLENİYORDU…
Kent Tv Ekranlarında yaklaşık beş aydır yayınlanan, Dr. Tahir Ateş ve Dr. Alpay Engin’nin sunuculuğunu yaptığı Sağlık ve Yaşam programının son bölümüne, Universal Hospital Bodrum Başhekimi, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ragıp Hamulu konuk olarak katıldı.

Universal Hospital hastanesinin katkılarıyla ekranlara gelen Sağlık ve Yaşam programının yaklaşık beş ay önce yayınlanan ilk bölümünün de konuğu olan Prof. Dr. Ahmet Ragıp Hamulu, program sunucularıyla birlikte beş aydan bu yana aralıksız yayınlanan Sağlık ve Yaşam programının değerlendirmesini yaptı.

Kent TV’ye programın yayınlanmasındaki işbirliği ve gösterdiği özveri için teşekkür eden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ragıp Hamulu sözlerini şu ifadelerle sürdürdü;

“Kent Tv ile beraber tüm basına sağlığa verdikleri önemden dolayı da teşekkür ediyoruz. Basınımız son yıllarda Türk İnsanı’nın kendi sağlığı konusunda bilgilenmesini, araştırma yapmasını sağladı. Ne yazık ki zaman içerisinde bu alanda ciddi bir sorun haline gelen bilgi kirliliği basın ve medya organlarında kendine yer buldu. Uzman olmayan insanların halkı yersiz endişeye sevk edecek, yersiz bir takım şeyleri tüketmeye sevk edecek davranışları oldu. Bu bilgi kirliliği içerisinde yalın, sade, endişeye sevk etmeden direkt olarak bilgileri insanlara veren programlar zaman içerisinde öne çıkacak. Yoksa hiçbir zaman amacımız insanları korkutmak veya gerçekdışı yorumlarla ilgi çekmek değil. Amacımız bu güne kadar doğruluğu kanıtlanmış bilgileri halkımıza aktarmaktır. Bunda da başarılı olduğumuz kanaatindeyim”.

Bu programı bir reklam unsuru olarak kullanmadıklarının altını çizen sunucu Dr. Tahir Ateş konuları uzman gözüyle ekrana taşıdıklarını ifade ederek şöyle konuştu;
“Programın çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Zaten programın bu kadar çok tutulmasının ve olumlu tepkiler almamızın sebebi de budur. Biliyorsunuz bu programın formatını birlikte konuşmuştuk. Hiç reklam unsuru katmadan bütün konuları yalın bir şekilde anlattık. Konusunda uzman arkadaşlarımızı buraya davet ettik ve hiçbiri burada kendi reklamlarını yapmadılar” dedi.

Programın diğer sunucusu Dr.Alpay Engin ise mümkün olduğunca genel konulara değinmeye çalıştıklarını ifade ederek; “Halkın kimi konularda yanlış bilgilenmeleri var ve biz bunların önüne geçmeye çalıştık. İnternet üzerinden izleyen seyircilerimiz bize e-posta ile sorularını ulaştırdılar. Bu açıdan da baktığımızda amacımıza ulaşmış durumdayız” diye konuştu.