5 Mekanın Daha Faaliyeti Durduruldu

Bodrum’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadığı tespit edilen 5 ünlü işletmenin daha faaliyeti durduruldu. İlçede faaliyet gösteren kimi mekan işletmecileri ile mekanların çalışanları, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile görüştü.

5 Mekanın Daha Faaliyeti Durduruldu

Bodrum Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ilçede denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Tedbirlere uymayan ve ruhsatlarına aykırı şekilde faaliyet gösteren mekanlarda mühürleme işlemleri ise sürüyor. Bugün Bodrum’da faaliyet gösteren 5 işletmenin daha faaliyetine son verildi. 

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar gereğince, Bodrum'un ünlü eğlence mekanlardan Mandalin, Veli Bar ve Fi süresiz kapatılırken, Eskici Black’in ise faaliyeti 4 gün süreyle durduruldu. Yalıkavak'ta faaliyet gösteren ve bu yaz neredeyse her gece ünlü bir ismin sahne aldığı programlarıyla dikkat çeken Cundalı Yalıkavak’ın ise faaliyeti 1 günlüğüne durduruldu. Cundalı Yalıkavak'ta bu gece sahne alacak ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'nin programı da mühürleme nedeniyle iptal oldu.  

Öte yandan aralarında bazı işletmeciler ile işletme çalışanlarının bulunduğu yaklaşık 50 kişilik grup, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile görüşmek üzere Kaymakamlığa gitti. İşletmecilerden Ertan Erdoğan, görüşme sonrası Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Eğlence sektöründe çalışan arkadaşlarımız zor durumda. Nasıl hareket edebileceğimizi bilmiyoruz. Kaymakam beyle bu durumla ilgili konuştuk. Karar onların kararıdır” dedi. 

Kaan Uçmaz ve Şafak Göktaş adlı işletmeciler de kapatmaların ardından maddi olarak zor durumda kalacaklarını dile getirdiler.