5 Yıl Bodrum'da Görev Yapmıştı!

Giresun'daki sel felaketinde şehit olan askerlerden birinin daha önce 5 yıl Bodrum'da görev yapan Uzman Çavuş Erdem Çıtır olduğu öğrenildi.

5 Yıl Bodrum'da Görev Yapmıştı!

Giresun’un Dereli ilçesinde içinde 5 asker ile 1 iş makinesi operatörünün bulunduğu askeri araç, Tirebolu-Doğankent karayolunda menfezin çökmesi sonucu sele kapıldı. Araçta bulunan Uzman Çavuş Onur Kıran ile Erdem Çıtır'ın cansız bedenine ulaşıldı, 2 asker ile iş makinesi operatörü ise kayboldu. Felakette kayıp olan diğer 9 kişinin arama çalışmaları da sürüyor.

Evli ve 3 çocuk babası Çıtır için Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi. Törene İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Valisi Enver Ünlü, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, şehidin babası Namık Çıtır ile yakınları ve silah arkadaşları katıldı.

Törende yapılan duaların ardından şehidin cenazesi helikopterle memleketi Ordu'nun Çamaş ilçesine gönderildi.

EMEKLİLİĞİNE 18 AY KALMIŞTI

Selde hayatını kaybeden Uzman Çavuş Erdem Çıtır'ın 5 sene boyunca Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yaptığı öğrenildi. 2 yıl önce Bodrum’daki görev süresini bitirip Fethiye’ye tayin olan şehit Erdem Çıtır, 2 ay önce de Giresun’da görev yapmaya başlamıştı. Uzman Çavuş Erdem Çıtır'ın emekliliğine 18 ay kaldığı öğrenildi.