50 Bin Lira Bulamazlarsa Süper Lig'de Mücadele Edemeyecekler!

Süper Lig’de mücadele eden Yalıkavak Spor Kulübü, mesai bitimine kadar yatıramadığı başvuru bedeli için federasyondan bir hafta ek süre aldı. 50 bin TL, verilen ek sürede yatırılamaz ise kulüp lige katılamayacak. 

50 Bin Lira Bulamazlarsa Süper Lig'de Mücadele Edemeyecekler!

Süper Lig’de mücadele eden Yalıkavak Spor Kulübü, mesai bitimine kadar yatıramadığı başvuru bedeli için federasyondan bir hafta ek süre aldı. 50 bin TL, verilen ek sürede yatırılamazsa kulüp lige katılamayacak. 

Yalıkavak Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, geçen sezon Bodrum’u Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi'nde başarıyla temsil ederek bu sezon da Süper Lig’de oynama hakkını elinde bulundurdu. Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılar kulübü de etkilerken, önümüzdeki sezon için bugün (Cuma) mesai bitimine kadar federasyona ödenmesi gereken 50 bin TL başvuru bedeli ödenemedi. 

Kulüp Başkanı Mehmet Esen, 50 bin TL’yi bulabilmek için federasyondan ek süre aldı. 50 bin TL ek sürede yatırılamazsa kulüp lige katılamayacak. 

Başkan Mehmet Esen konu ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bir hafta içerisinde parayı bulabilmek için elimizden geleni yapacağız. Gerekirse bir kampanya düzenleyeceğiz. Geçen sezon Süper Ligde başarıyla oynayan takımızın yeniden Süper Ligde mücadelesi etmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.