50 Hektar Makilik Alan Yandı!

Bodrum'da, aynı anda üç ayrı noktadaki makilik alanda başlayan yangın uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alındı. Bölgede yaşayan vatandaşlar her yıl aynı bölgede, birden fazla alanda aynı anda başlayan yangınların kasıtlı çıkarıldığı iddiasında bulunarak, yetkilileri derinlemesine araştırma yapma ve sorumluları bulma çağrısında bulundu.

50 Hektar Makilik Alan Yandı!

Cumartesi günü öğleden sonra saat 15:30 sularında, Turgutreis Mahallesi Bayrak Tepesi mevkisinde yerleşim yerlerine yakın makilik alanda henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın başladı. İhbar üzerine bölgeye Bodrum Orman İşletme Şefliğine ait 2 arazöz, 10 orman işçisi, Bodrum İtfaiye Grup Amirliğine bağlı 7 itfaiye aracı ile 2 özel su tankeri sevk edildi. Vatandaşlar, yangının yerleşim yerlerine sıçrama ihtimaline karşın kısa süreli panik yaşadı. 

Muğla 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği ile AKUT ekiplerinin de söndürme çalışmasına destek verdiği yangın, uzun uğraşlar sonunda akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 50 hektarlık makilik alanın zarar gördüğü belirtildi. Çevre sakinlerinden Ilgın Beaton, her yıl aynı bölgede çıkan yangının kasıtlı olduğunu düşündüklerini söyledi. 

Öte yandan alevlerin arasında kalan ve telef olmaktan son anda kurtulan iki yaban domuzunun kaçış anları da, bir vatandaşın cep telefonunca görüntülendi.


Muhabir: Ali Ballı