6 Başkandan Ortak Çağrı!

Ülke genelinde uygulanan koronavirüs tedbirleri kapsamında aralarında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da olduğu turistik ilçelerin belediye başkanları, yaptıkları ortak açıklama ile turistik ilçelere gelinmemesi gerektiğini anlatarak yazlıkçılara “Evde kal” çağrısında bulundular.

6 Başkandan Ortak Çağrı!

İzmir, Aydın ve Muğla’nın turistik ilçeleri Kuşadası, Didim, Marmaris, Fethiye, Bodrum ve Çeşme'nin belediye başkanları yaptıkları ortak açıklamayla koronavirüs tedbirleri kapsamında turistik ilçelere gelinmemesi konusunda vatandaşlara bir kez daha uyarıda bulundular. Yapılan ortak açıklamada her cümlesini bir başkanın dile getirdiği şu ifadelere yer verildi;

“Merhaba bildiğiniz üzere Kuşadası’nın da içinde bulunduğu turistik ilçelerimize bahar aylarında itibaren yüz binlerce yerli ve yabancı turist geliyor.

Didim Belediyesi olarak bütün turistik ilçelerimizle birlikte temizlik ve hijyen çalışmalarımızı en üst seviyeye çıkardık ve düzenli olarak bu çalışmalarımızı devam etmekteyiz. Ancak bu yeterli değil.

Çünkü ne yazık ki yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı Marmaris’in de içinde bulunduğu hiçbir turistik ilçemizin hastane yatak kapasitesi ve sağlık ekipmanları bu aylarda yaşanacak yoğunluğu kaldırabilecek durumda değil.

Fethiye ve diğer turistik ilçelerimize bu dönemde gerçekleştireceğiniz bir ziyaret sizleri ve ilçedeki sağlık sistemini riske sokabilir. Dikkatli olmak hepimizin en büyük sorumluluğudur.

Vatandaşlarımızdan ricamız kendilerinin, sevdiklerinin ve diğer vatandaşlarımızın sağlığını önemsemeleri ve bu bahar aylarında Bodrum ve diğer turistik ilçelerimizde değil, evlerinde geçirmeleridir.

Sizin sağlığınız her şeyden değerli ve kıymetli. Bu günler geçtikten sonra Çeşme ve tüm turistik ilçelerimizde yeniden eskisi gibi keyifli bir tatil yapacak, gönlümüzce eğleneceğiz.”

Tüm Belediye Başkanları hazırlanan ortak video ile vatandaşlara Sağlığınıza dikkat edin, Sosyal mesafenizi koruyun ve evde kalın mesajı verdi.