6 Dansçı Milli Sporcu Oldu

Seashine Dans Akademi’nin 6 dansçısı, elde ettikleri başarılarla Milli Sporcu Belgesi almaya hak kazandı. 

6 Dansçı Milli Sporcu Oldu

Seashine Dans Akademi’nin 6 dansçısı, elde ettikleri başarılarla Milli Sporcu Belgesi almaya hak kazandı. 

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde hizmet veren Seashine Dans Akademi’nin yaşları 13 ile 15 arasında değişen 6 sporcusu, Türkiye ve yurtdışında aldıkları ödüller sonunda Milli Sporcu olarak Bodrum’a bir ilki yaşattılar.

9 haziran 2018 tarihinde Türkiye Şampiyonası’nda aldıkları 2’ncilik ile Makedonya’daki International Dance Organization (IDO) yarışmasına katılan Seashine Dans Akademinin 6 sporcusu Jasmin Atalay, Polen Çevik, Aylin Yay, Azra Özçırpan, İris Anadol ve Göksu Dila Yuvanç 13 takımdan 78 sporcu arasından finale kalmayı başardılar. Elde ettikleri başarıyla Milli Sporcu olmaya hak kazanan Bodrumlu dansçılar, geçtiğimiz günlerde B Sınıfı Milli Sporcu Belgelerini aldı. 

Milli Sporculuk belgesiyle özel kolejlerden %100’e varan indirim ve LGS sınavında ek puan alacak sporcuların, ileride bu belgeyle üniversitelerin B.E.S.Y.O bölümüne girmede daha avantajlı olacakları bildirildi. 

Seashine Dans Akademi’nin çocuk dansları branşı eğitmeni Daria Shramko ise “Milli sporcu olmaktan dolayı onur duyuyoruz ama çalışmalarımızda eskisinden daha fazla hırslı ve azimli şekilde çalışarak Bodrum’a ve kulübümüze daha fazla derece kazandırmak istiyoruz” dedi.