6 HAFTALIK ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİLER

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi, 6 hafta süren 21. Yaz Etkinlikleri’nin...

6 HAFTALIK ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİLER
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi, 6 hafta süren 21. Yaz Etkinlikleri’nin ardından bir kapanış şenliği düzenledi. Öğrenciler 6 hafta boyunca yaptıkları çalışmaları şenlikte sergiledi.

ÇYDD Bodrum Şubesince yaz döneminde 6 hafta süren yaz etkinlikleri çalışmalarına Bodrum’da yaşayan veya tatilini Bodrum’da sürdüren 73 öğrenci katıldı. 70’e yakın gönüllü öğretmen de dernek bünyesinde yapılan çeşitli atölye çalışmalarında öğrencilere çeşitli dersler verdi.

Bugün öğle saatlerinde Bitez Pazaryeri’nde yaz etkinliklerinin kapanış şenliği yapıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte çocuklar 6 hafta boyunca yürüttükleri çalışmaların meyveleri olarak halk dansları, drama gösterileri, müzik dinletileri sundular. Öğrenciler ayrıca öykü atölyesinde bülten haline getirdikleri öyküleri katılımcılara dağıttı. Etkinlik alanında ayrıca öğrencilerin 6 haftalık zaman zarfında seramik ve resim çalışmaları ile çekildikleri fotoğraflar sergilendi.

21. Yaz Etkinlikleri hakkında basın mensuplarına açıklamalar yapan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı, şunları söyledi:

“Yaklaşık 20 çocukla ilk gün başladık ama 73 çocuğa kadar ulaştık. Ciddi bir deprem yaşamamıza rağmen çocuklarımız okula gelmeyi sürdürdüler. Etkinliklerde eğlendiler, yarattılar, ürettiler bugün de onların kapanış şenliğinde hep birlikteyiz. Ailelerle, destek verenlerle ve öğretmenlerimizle. Aslında okul olarak düşünüyoruz bunu. Gezilerimiz, gözlemlerimiz, drama, resim, müzik, seramik çalışmaları ve eğlenelim öğrenelim kapsamında güzel okuma yazma, eğlenceli matematik, Türkçe, İngilizce dersleri oldu. Bugün de bütün o yapılanlarının sonunda gösterilerini sergilediler. Her yıl yaptığımız etkinlik ama bu seneki etkinliğimizi Bitez Pazaryeri’ndeki Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğünün Eğitim Merkezinde yapıyoruz. Aslında gerçekten çok rahat ettik. Çok güzel açık havada oldu ve eğlence çok güzel oluyor. Herkese öneriyorum çocuklar dışarıda çok daha güzel oluyor.”

Program sonunda 21. Yaz Etkinliklerine katılan öğrencilere katılım belgesi, öğretmenlere ise teşekkür belgesi verilirken hep birlikte pasta kesildi.