6 Kişi Daha Tutuklandı!..

KOM ekiplerinin Bodrum ve Muğla’da yaptığı operasyonlarda çok sayıda silah ile çok miktarda sahte alkol ele geçirildi.

6 Kişi Daha Tutuklandı!..

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve ilçe grup amirliklerince son bir haftada 9 ayrı operasyon yapıldı. 

Bodrum’da şişelerce sahte içkinin ele geçirildiği operasyonlarda 266 litre etil alkol, 130 litre el yapımı şarap, 53 litre el yapımı rakı, 373 litre sahte içki, 22 şişe gümrük kaçağı içki, 10 litre sahte votka, 1 adet şarap yapımında kullanılan sıvı, 3 adet alkol yapımında kullanılan sıvı, 1 adet viski aroması, 1 adet yaş üzüm aroması, 7 adet anason aramosı, 44 adet alkol yapımında kullanılan kit, çok sayıda sahte alkol imal etmeye yarayan düzenek ve malzeme (dereceli ölçek, termometre, ısı ölçer, karıştırıcı, büyük kazanlar), 372 paket çeşitli markalarda gümrük kaçağı sigara, 69 paket gümrük kaçağı puro, 37 paket gümrük kaçağı tütün, 8 parça tarihi eser obje ve 2 adet sahte çek ele geçirildi. 

Operasyonlarda ayrıca 10 adet kurusıkı tabanca, 20 adet ruhsatsız tüfek, 128 adet fişek, silah yapımında kullanılan çok sayıda düzenek ve malzeme (namlu, matkap, torna aleti, zımpara makinesi, sayı ve harf baskı makinesi, demir kesme makinesi, icra yayları, kabzalar, tetikler, şarjörler ve silah tetikleri) yakalandı. KOM ekiplerinin bir operasyonunda ise 14 göçmen yakalandı. 

Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 20 şahsa kaçakçılık kanununa muhalefet, ruhsatsız silah ve mermi bulundurmak, kültür ve tabiat varlığını bozma, göçmen kaçakçılığı, resmi belgede sahtecilik ve tefecilik yapmak suçlarından işlem yapıldı. 

Bu şahıslardan 6’sı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.