5 Organizatör Zanlısı Adliyede!

Göçmen kaçakçılığı yaptıkları suçlamasıyla Bodrum merkezli 4 ilde yapılan eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan 5 kişi, adliyeye sevk edildi. 

5 Organizatör Zanlısı Adliyede!

Göçmen kaçakçılığı yaptıkları suçlamasıyla Bodrum merkezli 4 ilde yapılan eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan 5 kişi, adliyeye sevk edildi. 

Bodrum Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Grup Amirliği ekipleri, 2’si Suriye uyruklu 9 kişinin göçmenleri yalan vaatler ile yasadışı yollardan yurtdışına kaçırmaya çalışan bir şebekeyi tespit edip, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan talimatla, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya 4 il’de eş zamanlı olarak operasyon başlatmıştı. 

Aranan 9 kişiden 1’kadın 5 kişi ikametlerinde gözaltına alınırken, şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda göçmen kaçakçılığı suçunda kullanılan çok sayıda can yeleği ve şişme botun yanı sıra, 1 adet kısa namlulu ruhsatsız tüfek ele geçirildi. Yine yapılan aramalar sonucu 6 adet tekneye el konuldu, çeşitli uyruklardan 110 göçmen kurtarıldı. Firari 4 şüphelinin yakalama çalışmalarının ise devam ettiği bildirildi. 

Gözaltına alınan göçmen kaçakçılığı şüphelileri ifade ve sorgu işlemlerinin ardından bugün adli makamlara sevk edildi.