6 Sağlık Çalışanının Testleri Pozitif Çıktı!

Milas’ta görev yapan bir sağlık çalışanın Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine test yapılan diğer sağlık çalışanlarından 6 kişiye daha Kovid-19 tanısı konulduğu öğrenildi.

6 Sağlık Çalışanının Testleri Pozitif Çıktı!

Milas’ta kırsal bir mahallede sağlık çalışanı olarak görev yapan bir kişi yüksek ateş, baş ağrısı, halsizlik ve öksürük şikâyeti ile 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne başvurmuş, Kovid-19 şüphesi üzerine sağlık çalışanına test gerçekleştirilmişti. Test sonucunun pozitif çıkması üzerine hasta tedavi altına alınırken, aynı merkezde görev yapan diğer sağlık çalışanlarına da test yapıldı.

Yapılan test sonuçlarına göre, aynı merkezdeki 6 sağlık çalışanında da virüs tespit edildi ve hastaların tedavilerine başlanıldı.

Kovid-19 hastası sağlık çalışanlarının temaslı olduğu herkesin filyasyon ekibi tarafından takibe alındığı ve Kovid-19 belirtisi gösterenlere test yapılarak hastaların izole edildiği bildirildi.

Son günlerde ülke genelinde Kovid-19 vakalarındaki artışa dikkat çeken uzmanlar, virüsle mücadelenin zaafa uğratılmaması ve fiziki mesafe, maske ve hijyen kurallarına harfiyen uyulmasını istedi.

 

Kaynak: Haber Milas