65 Üstüne Destek, Asparagasa Gözaltı!

Bodrum’da polis ekipleri koronavirüs ile ilgili asılsız paylaşım yapan 4 şahsı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şahıslar, adli kontrolle serbest bırakıldı.

65 Üstüne Destek, Asparagasa Gözaltı!

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü görevliler, sanal devriye faaliyetleri kapsamında ilçede koronavirüs ile ilgili asılsız paylaşım ve haber yapan kişiler hakkında çalışma yapıyor. İlçede son 2 haftada asılsız haber ve paylaşım yapan 3 şahıs ile hakaret içerikli paylaşım yapan 1 şahıs olmak üzere toplam 4 şahıs, Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan talimat doğrultusunda gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 4 kişinin adli kontrolle serbest bırakıldığı bildirildi. 

Vatandaşlar, koronavirüs salgını ile ilgili halkı korku ve paniğe sevk edecek asılsız paylaşım yapmamaları konusunda uyarıldı. 

POLİS 65 ÜSTÜ VATANDAŞIN YANINDA 

Bodrum’da polis ekipleri bir taraftan da sokağa çıkmaları yasaklanan 65 üstü vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. 

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü gerekli tedbirleri alarak, rutin asayiş ve trafik hizmetlerinin yanında Kaymakamlık bünyesinde kurulan Vefa İletişim Merkezi’ne gelen yardım çağrılarına da destek veriyor. Ekipler, koronavirüs tehdidine karşı sokağa çıkmaları yasaklanan 65 üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların zaruri ihtiyaçlarını gideriyor. 

Polisler gerekli hijyen tedbirlerini aldıktan sonra vatandaşların ilacını alıyor, market ihtiyaçlarını karşılıyor, onları hastaneye, para çekmeye götürüyor.