670 Ton Yakıt, 600 Bin TL'lik Kumanya

Bodrum'a yanaşan "Scheherazade" isimli mega yata yaklaşık 3 milyon 500 bin liralık, 670 bin litre yakıt ikmali yapıldı. Yata yaklaşık 600 bin liralık da kumanya alındığı öğrenildi.

670 Ton Yakıt, 600 Bin TL'lik Kumanya

Bu yıl denize indirilen ve Dünyanın en pahalı yatları arasında yer alan, 140 metre uzunluğuyla da dünyadaki en uzun mega yatlar arasında 14'üncü sırada bulunan "Şehrazat" (Scheherazade) isimli ultra lüks mega yat, dün akşam saatlerinde Bodrum'a demir attı. Sabah saatlerinde akaryakıt ikmali için yatın yanına 15 akaryakıt tankeri yanaştı. Günün aydınlanmasıyla başlayan akaryakıt dolumunun 18 saatte tamamlanacağı öğrenildi. 670 bin ton akaryakıt alan ultra lüks mega yatın deposunun yaklaşık 3 milyon 500 bin liraya dolduğu öğrenildi.

600 BİN LİRALIK GIDA ALIŞVERİŞİ

Akaryakıt alan mega yata ayrıca yiyecek, içecek ve temel ihtiyaç malzemelerinin de alındığı öğrenildi. Gemi yanaşma iskelesine gelen 3 kamyonla yata gıda malzemeleri yüklendi. Sebze, meyve, içecek ve temel gıda alışverişinin ise 600 bin lira tuttuğu öğrenildi.

GİZEMLİ ORTADOĞULU MİLYARDERİN YÜZEN SARAYI...

4 milyon 500 bin lirayı Bodrum'a bırakan Cayman Adaları bayraklı, 140 metre uzunluğunda 4 katlı olan "Scheherazade" isimli mega yatın içi ise yüzen bir saray. Üzerinde 2 helikopter pisti bulunan yatta spor salonu, yüzme havuzları, su sporları, restoranlar, mini disko, spa, sauna ve jakuzi bulunuyor. 2 jetski, araç otoparkı ile bir motor yat da, yatın içerisinde olan araçlardan bazıları. 

İsmi açıklanmayan Ortadoğu kökenli bir milyardere ait olduğu öğrenilen ultra lüks mega yatın birkaç gün daha ilçede kalacağı öğrenildi.