6'sını Zehirlediler, 6'sı Kayıp!

Bodrum’da 6 kedinin zehirlenerek öldürülmesi vatandaşları çileden çıkardı. 6 kedinin de kayıp olduğu öğrenildi.

6'sını Zehirlediler, 6'sı Kayıp!

Edinilen bilgiye göre İrmene köyünde sahipli kediler, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tarım ilacı ile zehirlenerek öldürüldü. 

Baktıkları kedilerin zehirlendiğini duyan Sercan Bahtiyar isimli vatandaş, bölgede araştırma yaptı. 6 kedi ölü olarak bulunurken 1 kedi sağ salim kurtarıldı. 6 kedinin de halen kayıp olduğu bildirildi. Zabıta ekipleri bölgeye giderek tutanak tuttu. 

Kent Haber’e açıklama yapan Sercan Bahtiyar, “Dün birkaç kedinin zehirlendiğini öğrendik. Tarım ilacı ile zehirlemişler. Bizim de orada kedilerimiz vardı. Gittiğimizde 5 kedinin zehirlendiğini gördük,6’ncı kedinin ölüsünü de biz bulduk. Toplam 6 kedinin ölüsünü bulduk. Ama 6 kedi kayıp. Bir tane sağlam kalmış, onu da aldık getirdik. Muhtemelen onlar da zehirlendi. Aslında bu kediler bizim baktığımız, sahipli kedilerdi ama karneleri yoktu. Zabıta ekipleri geldi, tutanak tuttu. Karneleri olmadığı için şikayetçi olunamadı. Halbuki kediler bizim kedilerimiz. Kedilerin neden zehirlendiğini bilmiyoruz. Zehirleyenlerin kim oldukları ile ilgili şüphelerimiz var ama kesin kanıt yok.” dedi.