7. Sanat Çalıştayı Başladı...

Bodrum’da, bu yıl 7'incisi düzenlenen Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı başladı. 

7. Sanat Çalıştayı Başladı...

Bodrum’da, bu yıl 7'incisi düzenlenen Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı başladı. 

7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı, Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde başladı. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile düzenlenen çalıştayda, engelli bireylerlerle sanatçılar ve akademisyenler biraraya gelerek seramik, mozaik, cam füzyon, baskı ve tekstil sanatında çalışmalar yapacak. 

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’ndan çalıştay ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kurulduğu 1996 yılından bu yana, engellilerin kendi vücut ve zihin yapıları ile bağımsız yaşayabilmeleri için özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri verip, mekanları ve toplumu da örgütlemeye çalışan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünü her zaman önemsemiştir. 19-22 Kasım, 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı’nda sanatçılarımız, çocuklarımız, aileleri ve gönüllülerimiz ile hep birlikte, Bodrumlular olarak yakaladığımız bu motivasyonu, yüksek enerjimizi ve içimizdeki iyilik ve güzellikleri çamur, cam, mozaik, kâğıt ve kumaşa nakşedeceğiz. Üretilen eserlerin her biri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ailesi etrafında yaşatılmakta olan iyilik ve birlik duygularının ifadesi olacak. 

Adı sanat ile anılan Bodrum’a yakışır etkinlik olmayı başaran ve 7.sini düzenlemekte olduğumuz çalıştayımızda, Bodrum’un yerel sanatçılarıyla birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden çok değerli profesör, doçent ve öğretim görevlileri yer alacaktır.”

Çalıştay sonucunda ortaya çıkan eserler, 22 Kasım Cuma günü saat 17:30’da Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyesi’nde açılacak sergi ile Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak.