700 Saman Balyası Dağıtıldı

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait 100 dönüm arazide Yem Bitkisi Yetiştiriciliği projesi kapsamında yine İl/İlçe Müdürlüğünce yetiştirilen arpa ve karışık yeşil ot hasadı yapıldı.

700 Saman Balyası Dağıtıldı

Verimin iyi olduğu tarladan yaklaşık 25 ton ürün elde edildi. 1200 saman balyası yapılarak bunun 700 adeti “Kadın Dayanışması ile Koyun Yetiştiriciliği” projesi kapsamında Milas İlçesinde destek alan 70 kadın üreticiye törenle dağıtıldı. 

ÜRETMEK DIŞINDA BAŞKA ŞANSIMIZ YOK

İl Müdürü Barış Saylak yaptığı konuşmada “ 20 yıldır hazinede olan arazimizi tekrar İl Müdürlüğüne kazandırarak burada üreticilerimiz için yem bitkisi yetiştirdik. Bugünde burada hasat ettiğimiz bu yemleri yine il Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Kadın Dayanışması ile Koyun Yetiştiriciliği” projesi kapsamında Milas İlçesinde destek alan 70 kadın üreticiye dağıtıyoruz. 1200 balya elde edilen bu tarlamızdan balyaları üreticimize dağıtmaya devam edeceğiz.  Biz destek vermeye devam edeceğiz, sizler üretmeye… üretmek dışında başka şansımız yok.” dedi.

Kadın üreticiler hem Kadın Dayanışması ile Koyun Yetiştiriciliği projesinden hem de verilen yem desteğinden memnuniyetlerini dile getirdiler.