7/24 Mobil Test Hizmeti Veriliyor

Bodrum Acıbadem Tıp Merkezi, mobil PCR testi araçlarıyla ilçenin her yerine test hizmeti sunuyor.

7/24 Mobil Test Hizmeti Veriliyor

Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeye giriş ve çıkışlarda, uçuştan 72 saat önce yapılmış Covid-19 PCR testi sonucu veya azami 48 saat içinde yapılmış hızlı antijen testi sonucu isteniyor. Yurtdışından birçok misafiri ağırlayan Bodrum’da PCR test talebinde büyük artış yaşanıyor.

Bodrum Acıbadem Tıp Merkezi, ilçenin her yerine bu ihtiyaçları karşılamak için 7/24 mobil test hizmetini uygulamaya koydu. Özel hazırlanan araçlarla evlere, otellere, yat limanlarına ve teknelere mobil test hizmeti sunuluyor. PCR testi için 7/24 telefonla randevu alınabileceği gibi “www.acibadempcrtesting.com” adresinden online randevu ve online ödeme yapılabiliyor. Boğaz ve burun sürüntü örnekleri alındığında 15 dakikada antijen test sonuçları alabiliyor. PCR testi sonucu da 3 ila 5 saat gibi kısa bir sürede e-posta yolu ile gönderiliyor. 

Acıbadem PCR Testing merkezinde Süpervizor olarak görev yapan Alev Dilik, Kent Haber’e yaptığı açıklamada uygulamaya konulan hizmetle ilgili şu bilgileri aktardı:

“Bodrum Acıbadem Tıp Merkezi’nde 9 tane hazır saha VIP aracımız var. Sahada çalışan VIP ekiplerimiz mevcut. Tıp merkezimizdeki test hizmetinin yanı sıra evlere, otellere, yat limanlarına, teknelere VIP hizmet veriyoruz. Bu hizmete ulaşabilmek için vatandaşlar, 444 7 168 numaralı telefonumuzdan ya da internet üzerinden www.acibadempcrtesting.com üzerinden online randevu oluşturabilirler. Randevu, lokasyon, tarih ve iletişim bilgileri sisteme otomatik olarak düşüyor. Sonrasında belirtilen lokasyona ulaşan sağlık ekiplerimiz mobil olarak hazırda bulunan pasaport okuma cihazlarımız ve barkot cihazlarımızla kişilerden numunelerini aldıktan sonra hızlı ve doğru bir şekilde olması için pasaport kayıt cihazımızdan kayıt işlemlerini tamamlıyorlar. Ardından dünyanın en hızlı işletim sistemi olan ‘Salesforce’ üzeriden devam ederek kayıtlarını bitiriyorlar. Kayıt işlemlerini bitirdikten sonra örnekleri laboratuarımıza ulaştırma süresinde getiriyorlar. Bu ulaştırma süresinden sonra 3 ila 5 saat arasında sonuçlar kişilerin kayıt sırasında belirttikleri Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na da uygun olacak şekilde e-mail adresine ulaştırılıyor. Numune alınan kişiler bu sonuçları isterlerse yazdırabilirler ya da PDF formatında ve İngilizce olduğu için havalimanlarında pasaport okuma alanlarında telefonlarından göstererek uçuşlarını tamamlayabilirler” dedi.

Bu hizmetin amacından da bahseden Alev Dilik, “Buradaki amacımız; turizm bölgesinde hizmet veriyoruz. Bu anlamda Acıbadem olarak turizmcilerin, misafirlerin PCR işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlamaktır.” diye konuştu.