8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA TACİZ VE TECAVÜZ İDDİASI

Milas'ta, 8 yaşındaki erkek çocuğun tecavüz ve şiddete maruz kaldığı iddia edildi....

8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA TACİZ VE TECAVÜZ İDDİASI
Milas'ta, 8 yaşındaki erkek çocuğun tecavüz ve şiddete maruz kaldığı iddia edildi. Çocuğun babası ve birlikte yaşadığı kadın gözaltına alındı.
Milas'ın Kırcağız köyünde yaşayan A.M.Ö (32), dün gece, 8 yaşındaki oğlu B.Ö'nün hasta olduğunu belirterek, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine başvurdu. Acil serviste tedavi altına alınan B.Ö'nün solunumunun zayıfladığı belirlendi. Doktorlar vücudunda morluklar ve kalçasında yanık izleri tespit ettikleri B.Ö'nün solunumunu normale döndürdü.
8 yaşındaki çocuğun işkence gördüğünü ve birden fazla fiili livata yoluyla tecavüze uğradığını belirleyen doktorlar, güvenlik güçlerine bilgi verdi.
Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine gelerek, A.M.Ö'yü gözaltına aldı.
A.M.Ö, jandarmadaki sorgusunda çocuğun merdivenden düştüğünü öne sürdü.
Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, A.M.Ö'nün, Kırcağız köyünde birlikte yaşadığı Ç.K. adlı kadını da (23) gözaltına alarak Milas İlçe Jandarma Komutanlığına getirdi.
Jandarma, B.Ö'ye kimin şiddet uyguladığı ve tecavüz ettiğinin belirlenmesi için de çalışma başlattı.
Gözaltına alındıktan sonra çelişkili ifadeler veren A.M.Ö'nün, B.Ö'nün gerçek babası olup olmadığının belirlenmesi için kan örneği alındığı ve B.Ö'nün ailesinin tespit edilmesi için DNA testi yapılacağı öğrenildi.
Öte yandan, jandarma ekipleri Ç.K'nın 3 aylık bebeğini koruma altına aldı. B.Ö'nün kardeşi 4 yaşındaki bir çocuk ise A.M.Ö'nün komşuları tarafından koruma altına alındı.
8 yaşındaki B.Ö, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesindeki ilk muayenenin ardından hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı.
Doktorlar, vücudunun değişik yerlerinde morluklar ve yanık izleri tespit edilen küçük çocuğun, ciğerlerinde ödem oluştuğu için solunum sorunu yaşadığını ve bu nedenle solunum cihazına bağlandığını bildirdi.
B.Ö'nün, kalçasının ütü ile yakıldığını ifade eden doktorlar, çocuğun kafasına ve vücudunun değişik yerlerine şiddetli biçimde vurulduğunun belirlendiğini kaydetti.
Hastane yetkilileri B.Ö'nün yoğun bakımda tedavisinin sürdürüldüğünü, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydetti.
Öte yandan gözaltına alınan A.M.Ö ve birlikte yaşadığı Ç.K'nın, jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.
Bu arada, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, B.Ö'nün darp edilip tecavüze uğradığının belirlendiğini, zanlıların tespit edilmesi için çalışma başlatıldığını kaydetti. B.Ö'nün sağlık durumunu yakından takip ettiğini ifade eden Atçı, ''yoğun bakımda tedavi edilen çocuğun sağlığı düne göre iyi ama ciddiyetini koruyor'' dedi.