SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 16:54:21' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 16:54:21' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=329checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=16 and campaign_id=329update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660250

80 GENÇ VAN'DAN BODRUM’A GELİYOR

Depremde evleri zarar görmüş ve aile fertlerini kaybetmiş 80 gencin Bodrum'a getirilerek...

80 GENÇ VAN'DAN BODRUM’A GELİYOR
Depremde evleri zarar görmüş ve aile fertlerini kaybetmiş 80 gencin
Bodrum'a getirilerek verilecek eğitimin ardından istihdam edilebilmeleri
için çalışma başlatıldı.

Van'daki depremde evleri zarar görmüş ve aile fertlerini kaybetmiş 80 gencin Bodrum’a getirilerek, verilecek eğitimin ardından istihdam edilebilmeleri için çalışma başlatıldı.

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Van'daki depremde zarar görenler için kalıcı ve işe yarayacak bir proje yapmak istediklerini söyledi.

Bu kapsamda hazırladıkları proje ile depremde evi zarar görmüş ve aile fertlerinden birini kaybetmiş 16-24 yaş arasındaki kız veya erkek 80 genci Bodrum'a getireceklerini belirten Karcılıoğlu, ''İş-Kur Muğla İl Müdürlüğü, Muğla ve Van valilikleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde çalışıyoruz. Bakanlık yetkilileri çok duyarlı davrandılar. Projenin alt yapısı hazırlandı'' dedi.

Van Valiliği'nce belirlenecek gençleri 20 Kasım'da Bodrum'a getirmeyi planladıklarını ifade eden Karcılıoğlu, şunları kaydetti:

''Bu gençlere 5 ay boyunca otellerde kalacak yer verilecek, yeme içme, ısınma ve eğitim ihtiyaçları karşılanacak. Hızlandırılmış İngilizce eğitimi ile otelcilikle ilgili eğitimler verilecek. Eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı yanında Davranış Bilimleri gibi derslerde yer alacak. Gençlere 5 aylık süre içinde psikolojik destek de sağlanacak. 15 Nisan'a kadar sürecek eğitimin ardından gençler 1 Mayıs'ta Bodrum'daki otellerde çalışmaya başlayacaklar.''

Karcılıoğlu, Van'daki depremde zarar görenler için ''Her otelden 10 battaniye'' kampanyası başlattıklarını ve kampanya kapsamında toplanan battaniyelerin Bodrum Belediyesi vasıtasıyla Van'a gönderildiğini sözlerine ekledi.