9 Muhtar CHP'ye Üye Oldu...

Bodrum’da görev yapan 9 muhtar, CHP üyesi oldu. Muhtarların rozet takma törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de katıldı. 

9 Muhtar CHP'ye Üye Oldu...

Bodrum’da görev yapan 9 muhtar, CHP üyesi oldu. Muhtarların rozet takma törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de katıldı. 

Bodrum’un Turgutreis Mahallesi Muhtarı Mehmet Satılmış, Yeniköy Muhtarı Murat Algın, Kumköy Muhtarı Ergün Taş, Sazköy Muhtarı Erdal Yabacı, Dağbelen Muhtarı Volkan Kara, Konacık Muhtarı Zekeriya Kayacan, Mazı Muhtarı Sedat Furma, Tepecik Muhtarı Mustafa Girgin ve Cevat Şakir Muhtarı Göksel Çamlı CHP’ye üye oldu. Partiye eski Bodrum Şoförler Odası Başkanı Aytekin Çanakçı ve gazeteci Yalçın Çakır'ın da aralarında olduğu 12 kişi daha katıldı. 

Rozet takma törenine katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’le çok uyumlu bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, “Başkanımızın yolu, stratejisi biz de yolumuz, stratejimiz. Bu böyle bilinsin lütfen. Büyükşehirimiz büyük bir gayretle Bodrum’a hizmet getiriyor. Hissedilmesi biraz zaman alabilir ama şu anda biz her türlü şikayete büyükşehir ekiplerimizle birlikte anında cevap veriyoruz ya da belli bir planda müdahale ediyoruz. Bu yüzden başkanıma çok teşekkür ediyorum. Biz belediye olarak çalışacağız, başarılı olacağız, güler yüzlü olacağız ve partimizin gülen yüzü olacağız. Önümüzdeki günlerde partimize çok daha fazla katılım olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

SONUÇLA İLGİLİ HİÇBİR ENDİŞEM YOKTU, ORANLA İLGİLİ ENDİŞEM VARDI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile çok uyumlu çalıştıklarına dikkat çekti. Seçim dönemindeki çalışmalarından dolayı partililere de teşekkür eden Gürün, “Samimiyetle söylemem gerekiyor. Benim sonuçla ilgili hiçbir endişem yoktu, oranla ilgili endişem vardı. Onunla ilgili de bazı olaylar, bağımsız gibi görünenin başka bir partinin adayı olduğu ortaya çıktı. Bunlar yaşandı, bitti. Ama onlar tespit edilmeli, kimler nasıl bir davranış içerisinde bulundu ki başkaları bir daha aynı davranışları yapmasın” şeklinde konuştu. 

"İSTANBUL SEÇİMİ, İMAMOĞLU İLE ERDOĞAN ARASINDAYDI!"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili de konuşan Gürün, “İstanbul seçimi sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin seçimiydi. İstanbul seçimi İmamoğlu ile Yıldırım arasında değil, İmamoğlu ile Erdoğan arasındaydı. Onun için kabullenemediler. Fakat viraj dönüldü ve gidişin nereye doğru gittiği belli. Umarım gitmemek için her türlü enstrümanı kullanmazlar. Ama gidiyor. Peki o ayrıldıktan sonra bu makamları, ülkenin yönetimine kim ve hangi kurum talip olabilir? Hangi kurumun üzerine düşüyor bu? Cumhuriyet Halk Partisi” ifadelerini kullandı. 

Geçmiş dönem Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la bazı problemler yaşadığı bilinen Dr. Osman Gürün, dikkat çekici bir açıklama yaparak “Ben bugün Bodrum’a gelirken fevkalade rahat ve sanki şenliğe geliyormuşum gibi geldim. Ahmet Başkan ile karşılaştık, kol kola girdik odasına çıktık. Ne güzel oluyormuş o iş” dedi. 

Bu dönemde en fazla yatırımın Bodrum’a yapılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Gürün, “Dönemin sonuna kadar yıllardır biriken önemli sorunların halledildiğini hep beraber göreceğiz. Bunu da beraber yapacağız. Sizin de başınızı öne eğdirmeyeceğiz” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından partiye üye olan muhtarlar ve vatandaşlara parti rozetleri takıldı.