ABD SAVAŞ GEMİSİ BODRUM'DAN AYRILDI

Bodrum’da Türkiye Gençlik Birliği üyesi 8 kişinin de aralarında bulunduğu bir grup...

ABD SAVAŞ GEMİSİ BODRUM'DAN AYRILDI
Bodrum’da Türkiye Gençlik Birliği üyesi 8 kişinin de aralarında bulunduğu bir grup geçtiğimiz günlerde ABD askeri ile tartışmış yaşanan olaylardan sonra Milas’ta gözaltına alınmışlardı.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan grup önceki gün tekrar olayın yaşandığı yere giderek basın açıklaması ve protesto gösterisinde bulundu.

Türkiye Gençlik Birliği üyesi 8 kişilik grup dün tekrar olay yerine giderek basın açıklaması yapıp, yere çuval bıraktı.

Amerikan askerinin başına çuval geçirdiklerini iddia eden gençler, yaptıkları basın açıklamasında yapılan eylemi 24 şehidimize ve ailelerine armağan ettiklerini ifade eden gençlerden, Utku Reyhan grup adına yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Ancak ve ancak bir sömürge ülkesinde gerçekleştirilecek olan Amerikan şımarıklığına karşı tahammülümüz yoktur.2 ve 3 ayda bir ege ve Akdeniz kıyılarımıza gelerek her türlü ahlaksızlığı yapan, Türkiye’yi bir genel ev gibi kullanan bu ahlaksızlara karşı tahammül göstermemiz beklenemezdi. 2003 yılında Irak Süleymaniye'de askerlerimizin başına geçirilen çuvalın yarattığı acıyı hala içimizde taşıyoruz. Bir ay önce yayınlanan Wikileaks belgelerine göre eski ABD Büyükelçisi Ross Wilson büyük bir keyifle 'Bu çuvalın acısı bir kuşak çıkmaz' demiştir. Bu eylemin onurlarıyla oynanan o Türk askerlerine ithaf ediyoruz ve en az iki kuşak sürecek bir travma yaratmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Sloganlarla devam eden eylem esnafın ve vatandaşların alkışlarıyla sona erdi. Bu arada çuvalı bıraktıkları yerden geçen Amerikan askerleri çuvalı görünce şaşkın bakışlar ve hızlı adımlarla eylem yerinden uzaklaştılar. Eylem yerine gelen çöpçü ise ne olduğunun bile farkında olmadan çuvalları toplayıp eylemi sona erdirdi.