Açık Görüş'te CHP Kongresi Konuşuldu

Açık Görüş programına konuk olan Gazeteci-Yazar Mustafa Gündoğ, Bodrum siyasetine ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Açık Görüş'te CHP Kongresi Konuşuldu

Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programına konuk olan Gazeteci-Yazar Mustafa Gündoğ, Bodrum siyasetine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Program öncesi ise ilginç bir gelişme yaşandı. Yaklaşan ilçe kongresinde Bodrum CHP İlçe başkanlığına adaylığını açıklayan Deniz Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamayla adaylığını sonlandırdığını bildirdi.Deniz Koca, açıklamasında “Bazen bir adımda durmak olası en yüksek faydayı sağlayacak bir pozisyondur” dedi.

Şu ana kadar Halil Karahan’la birlikte Tuna Işın’ın aday olduğu, 22 Aralıkta yapılacak kongreye ilişkin düşünceleri sorulduğunda Mustafa Gündoğ, şunları söyledi.

“CHP'de ne yazık ki, ülke yönetiminde iktidar olmak yerine daha çok parti içi iktidar mücadelesi veriliyor. Genel Başkandan başlayarak il ve ilçe örgütlerine de hakim olan bu anlayış, giderek partinin halkla bağlarını koparıyor. Bodrum'da da siyaset yapan küçük bir azınlık hem Bodrum’u, hem CHP'yi, hem de Belediyeyi dizayn etme çabası içindeler. Öyle olunca da ilkeli, siyasi birikime sahip birçok yurttaş, yaşanan kirli siyasete bulaşmak istemiyor. Bana göre doğru olan tüm üyelerle yapılacak bir kongredir. Ancak bir liste savaşına dönen delege seçimleri sonucunda kongreye katılacak partililerin yapılan tüm baskı ve zorlamalara rağmen kendi iradesiyle oy kullanacaklarını düşünüyorum. Özellikle de Bodrum belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesinden kimi yetkililerin kongre sürecinde üyeleri etkilemeye çalışmaları, bulundukları makam ve belediye olanaklarını bu amaçla kullanmaları hiç etik değildir. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın bu konuda gerekli uyarıları yapması gerekir” dedi.,

Kongre sonucuna ilişkin bir soru üzerine de Gündoğ; "Gerek Bodrum halkı, gerekse CHP üyeleri Halil Karahan yönetiminden son derece rahatsız olmuşlardır. Siyaseten şu ana kadar olumlu diyebileceğimiz en küçük bir icraatı bile olmayan mevcut başkanın delegasyonda yetki alamayacağını, adaylıktan çekilen Deniz Koca ve ekibinin de başından beri karşı oldukları bu yönetime destek vermeyeceklerini tahmin ediyorum" dedi.