Açık Görüş'ün Konuğu, Köroğlu Oldu

Besiad eski başkanlarından, işadamı, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Emre Köroğlu Açık Görüş programına konuk oldu.

Açık Görüş'ün Konuğu, Köroğlu Oldu
Bodrum Belediye Meclis Üyesi Emre Köroğlu Açık Görüş programına konuk oldu.

Besiad eski başkanlarından, işadamı, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Emre Köroğlu Açık Görüş programına konuk oldu.
    
Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programına konuk olan Bodrum Belediye Meclisi üyesi, Plan-Bütçe Komisyonu Başkanı Emre Köroğlu, Bodrum Belediyesini geleceğe hazırlama konusunda yaptıkları çalışmaları anlattı.
    
Program sunucusu Ayhan Ongun; programın başında bundan sonra fırsat buldukça belediye meclis üyelerini Kent'in Meclisi adıyla Açık Görüş programına davet edeceklerini, hizmetlerini Bodrum halkıyla paylaşma fırsatı vereceklerini söyledi.
    
Bodrum’un kurtuluşunun; geniş bir vizyonla, uzun ve kısa vadeli planlamayla mümkün olabileceğini söyleyen Köroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü.
    
“Bodrum son on yılda hak ettiği hizmetleri alamadığı için doğal olarak sorunlar birikti. Özellikle de altyapı ve imar kirliliğiyle ilgili sorunların çözümü öyle çok kısa sürede mümkün olmuyor. Ancak Belediye yönetimi olarak oluşturulan meclis çalışma komisyonları, yaşamın her alanında acil projeler hazırlayarak Bodrum halkının beklentilerini karşılamak için fedakarca çalışıyorlar. Plan ve Bütçe Komisyonu olarak bizim önceliğimiz Bodrum’un stratejik planının hazırlanmasıdır. Katılımcı demokrasiyi rehber alarak, Bodrum'un kısa ve uzun vadeli planlaması için ilgili kurum ve kuruluşlarla, Üniversitelerden, meslek odalarından destek alıyoruz. Seçim öncesi ilan ettiğimiz tüm projeler için hem fikri, hem maddi kaynaklarımız oluşmaya başladı. Bodrum Akademisi adıyla başlattığımız çalışmalar içerisinde yer alan yaklaşık 5 milyon Euro'luk Arge İnaovasyon Tasarım Merkezini, Güzel Sanatlar Fakültesi'nin bulunduğu kampüs alanında yapmak için gerekli protokoller yapıldı. Bodrum’un ekonomik ve fiziki envanterinin yapılması için çalışmalar başlatıldı. İletişime çok önem verdiğimiz tüm bu hizmetlerin gerçekleşmesi için duyarlı tüm yurttaşları bizimle işbirliğine çağırıyoruz. Takdir edersiniz ki beklentiler yüksek ve bunların karşılanabilmesi için biraz zamana ihtiyacımız var. Bodrumlu yurttaşlar hiç endişe etmesinler; Bodrum’un sorunları çok ama kaynakları da çok geniş. Bu anlamda hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir. En kısa sürede sürdürülebilir bir kent ve yaşanabilir bir Bodrum için gerekli olan tüm projeler öncelik sırasına göre devreye sokulacaktır” dedi.

Yaklaşık 1,5 saat süren programı, Facebook ve Youtube sayfalarımızdan da izleyebilirsiniz.