Açıklamaları Bodrum'u da Sarsıyor!

Organize Suç Örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla hakkında başlatılan soruşturma sonrası 1 buçuk yıl önce yurtdışına kaçan yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Peker'in Youtube'da yayınladığı videolar Türkiye gündeminini sarsarken, Peker'in Bodrum ile alakalı kişi, kurum ve olaylarla ilgili söylemleri de Bodrum kamuoyunda merakla takip ediliyor.

Açıklamaları Bodrum'u da Sarsıyor!

Sedat Peker'in yayınladığı ilk videoda Yalıkavak Marina ile ilgili haklarında birçok suçlamalar yönelttiği, İçişleri eski Bakanı ve DYP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ile ilgili iddialar hala tartışılırken, pazar günü yayınladığı son videonun bir bölümünde Bodrum Belediyesi adını telaffuz edip, bu konuya daha sonra gireceğini söylemesi, Bodrum siyaset kulislerinde birçok spekülasyonun ortaya çıkmasına neden oldu. Peker'in daha sonraki açıklamalarında bu konuyla ilgili neler söyleyeceği de merak konusu oldu. 

SÜLEYMAN SOYLU'DAN AĞAR'A ÇAĞRI...

Öte yandan Habertürk Tv'de önceki akşam yayınlanan programa katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bodrum Yalıkavak Marina'daki göreviyle ilgili Mehmet Ağar'a çağrı yaptı. Bakan Soylu, "Sayın Ağar'ın marinada görev alması doğru mu? 48 saat içinde ben olsam ayrılırım. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum" dedi.

Sedat Peker'in açıklamalarında hedefindeki isim olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Habertürk TV'de gündeme ilişkin merak edilenleri yanıtladı. Sedat Peker'in iddiaları sonrası çok konuşulan Bodrum Yalıkavak Marina'yla ilgili Mehmet Ağar'a çağrıda bulunan Bakan Soylu, "Sayın Ağar'ın marinada görev alması doğru mu? 48 saat içinde ben olsam ayrılırım. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Bu tip insanlar bir yerde bulunduğu zaman bunları bu meselenin üzerinden yormak kolaydır. Benim bir sigorta şirketim var. Benim hayatta sevdiğim işlerden bir tanesi. Küçük bir odam var. O yazıcının sigorta poliçesini kesmesi hoşuma gider. Çoluk çocuğumla namusumla para kazanıyorum" ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu konuyla ilgili açıklamasının bir bölümünde, eski güvenlik bürokratlarını da hedef alarak şu ifadeleri kullandı;

"Bu tiplerden hoşlanmıyorum. Çok açık söyleyeyim. Bir devlet bürokratının, bir sivil siyasi partide aktif pozisyonda yer almasına karşıyım. Ben sivil siyasetin tarafıyım ve karşıyım. Bu mücadeleyi bunun için gerçekleştirdik. Rahmetli Kozakçıoğlu ve Necdet Menzir'e de karşıydım. Çok net söylüyorum. Demokrasi ve sivil siyasetin buna müsaade etmeyeceğini söyledim. İnsanların kişiliğine karşı değilim. Korkut Eken gibi tiplerin, geçmişte yaptıkları görevlerden dolayı, Cevdat Öneş, Mehmet Eymür gibi tiplerin bugün hala söz söylemelerinin devlet adabıyla uyuşmadığına inanan bir insanım. Devlet bana bir sır emanet etmiş. Eğer ben hukukun dışında bir iş yapmışsam, yaptığım işin peşine takılmam. Eski abilerimizin bizi bir şeyin önüne atıp, devletin savcılarını göreve davet etmesine katılmıyorum" dedi.

ATİLLA PEKER SERBEST BIRAKILDI!..

Diğer taraftan, Peker'in yine yayınladığı bir videoda Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili ismini telaffuz ettiği, önceki gün de Fethiye'de gözaltına alınan kardeşi Atilla Peker ile koruması, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesindeki işlemleri tamamlanan Atilla Peker (52) ile koruması olduğu belirtilen Yunus O, "ruhsatsız silah bulundurmak" suçundan Fethiye Adliyesine sevk edildi.

Şüpheliler çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Polis ekipleri 23 Mayıs'ta, Sedat Peker'in kardeşinin Kayaköy Mahallesi'nde kiraladığı villada kaldığını belirlemiş, Atilla Peker ile koruması olduğu belirtilen Yunus O'yu gözaltına almıştı.

Atilla Peker'in aracında ve kaldığı villada yapılan aramada ruhsatsız tabanca ile iki şarjör ele geçirilmişti.