Açılan Çukurun İçine Düştü!..

Bodrum’da bugüne kadar binlerce defa patlayan içme suyu isale hattında yine bir patlama yaşandı. Patlamanın şiddetiyle yolda açılan çukura, seyir halindeki bir araç düştü.

Açılan Çukurun İçine Düştü!..

Bodrum’un Yahşi Mahallesi Hortma Caddesi üzerinde 700 CTP ve 250’lik HDP hatlarında meydana gelen patlaklarla birlikte DSİ’ye ait içme suyu hatlarındaki patlak sayısı iki bine ulaştı.

Akşam saatlerinde çocuğunu kreşten alan Osman Cem Özaydın aracıyla evine doğru seyir halinde olduğu sırada hattan boşalan yoğun su nedeniyle çukuru fark edemeyerek içine düştü. Çevreden geçenlerin yardımıyla araçtan çıkarılan baba bir süre olayın şokunu yaşadı.

Aynı noktada daha önce de patlamanın yaşandığı Hortma Caddesinde yaşanan olay sonrasında, araç çekici yardımıyla kaldırıldıktan sonra Belediye ekipleri çalışma başlattı.

Tonlarca metreküp suyun heba olduğu patlama nedeniyle Müsgebi ve Yahşi Mahallelerine bir süre su verilemeyeceği duyuruldu.

Sürücü Osman Cem Özaydın, yaptığı açıklamada "Yolda giderken bir anda yol çöktü içine girdim. Tek yaşadığım bu. Yanımda çocuğum da vardı, sağlığımızda bir sıkıntı yok. Kreşten aldım çocuğumu, zaten su vardı ama orada bir çukur olduğunu görmedim. Bir çukur gözükmüyordu sadece orada bir su akıyor gibiydi. Girer girmez de zaten araba içine girdi" dedi.