Açılışı Bakan Yardımcısı Yaptı...

Mumcular Mahallesinde bulunan Köy Grup Teknisyenliği Hizmet Binası, tadilattan geçirilerek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ek Hizmet Binası olarak törenle hizmete açıldı.

Açılışı Bakan Yardımcısı Yaptı...

Törene, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla Ak Parti Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri, Bölge Mahalle Muhtarları ile Üreticiler katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Barış Saylak, şunları dile getirdi:

"1978 yılında temeli atılan bu bina bölge üreticilerimiz için büyük bir öneme sahiptir. Son yıllarda harabe haline gelen bu binayı tadilattan geçirerek tekrar çiftçilerimizin hizmetine sokmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 17-21 Kasım 2019 tarihinde yapılan 3. Tarım ve Orman Şurasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği ve Şura’da alınan ilke kararlarından olan “Tarım En Az Milli Savunma Kadar Stratejik Bir Öneme Sahiptir” sözünden hareketle, Covid-19 pandemisi göstermiştir ki tüketecek gıda hammaddeniz yoksa siz de yoksunuz. Bu bakımdan üreticimizi korumak, hizmeti üreticimizin ayağına götürmek büyük önem arz ediyor. Bu bağlamda bölge üreticimizin işini kolaylaştırmak için tekrar hizmete açtığımız bu binanın açılışında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da törende yaptığı konuşmada; “Bu binanın açılışı vesilesiyle buraya kadar gelen gerek Bakan Yardımcımıza, gerekse Milletvekillerimiz, içinde bulunduğumuz Karaova Bölgesine Hükümetimizin önem verdiği bir bölge olduğunu bizlere gösteriyor. Bölgemiz için yapılan bu işbirliği, bölge tarımının bir adım daha ileri götürülmesi açısından önem arz ediyor. Burada çalışarak bölge çiftçisine destek olacak olan İlçe Tarım Orman Müdürlüğü teknik personeline şimdiden çok teşekkür ederim” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir de birer konuşma yaparak Karaova'nın ve tarımın bölge için önemini vurguladılar.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise; “Mumcular Bölgesi Bodrum için önemli bir tarım bölgesidir. Bu tarım bölgesinde bu gibi hizmet binaları sayesinde hizmetin üreticiye götürülmesi önemlidir. Birkaç kez yıkılması yönünde görüş bildirilen, fakat tadilattan geçirilerek, personel takviyesiyle tekrar hizmete açılan bu binanın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Törende son olarak söz alan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ise yaptığı konuşmada; “Bu bölgede Köy Grup Teknisyenliği binası olarak hizmet veren binamızın, üreticilerimizin talepleri ve tadilatının tamamlanması ile tekrar hizmete açılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Yerinden hizmet yapılması, üreticilerimizin vakit kaybetmeden, Bodrum’a gitmeden, iş ve işlemlerini yapması büyük bir şanstır. Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra kurdelesi kesilerek açılışı yapılan Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ek Hizmet Binasında 2 Ziraat Mühendisi ve 2 Veteriner Hekimi görev yapacak.