Adanalı Yazarlar Kitaplarını İmzaladı

Yaşamlarını Bodrum'da sürüdüren Adanalı 4 yazar, düzenlenen imza günüyle kitaplarını imzaladı. 

Adanalı Yazarlar Kitaplarını İmzaladı

Yaşamlarını Bodrum'da sürüdüren Adanalı 4 yazar, düzenlenen imza günüyle kitaplarını imzaladı. 

Adanalı 4 yazar Ali Peltek, Halis Açacak, Aysel Yenidoğanay ve Ayhan Ongun Bodrum Adanalılar Derneği tarafından İmge Kitabevi’nde organize edilen imza gününde kitaplarını imzaladı. İlginin yoğun olduğu imza gününde yazarlar okuyucularla da sohbet etti. 

İmza gününde Kent Haber’e konuşan Ali Peltek, “Ben bugün 2015 yılında çıkardığım “Hüzünlü Ruhlar Kasabası”nı imzalayacağım. Eşime ithaf ettiğim bir kitap. Öte yandan 12 Eylül mağdurlarını kıstas alarak, siyaseten yıkıma ve yılgınlığa sürüklenmiş bir zümreyi göz önünde bulundurdum” şeklinde konuştu. 

Etkinlikte 3 kitabını imzalayan Ayhan Ongun ise Adanalı yazar arkadaşlarıyla imza gününde buluşmanın kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek “Daha önce de benzer uygulamalar yaptık. Birkaç imza günü ve söyleşiler yaptık ama bugün benim için çok daha anlamlı. Benim gibi Bodrum’da yaşayan 3 Adanalı yazar arkadaşımla birlikte böyle bir etkinliğin yapılması çok sevindirici” diye konuştu. 

30’uncu sanat yılına girdiğini ifade eden Aysel Yenidoğanay da “Benim bu 30 yılda yayınlanmış 30 tane kitabım var. Ama en son çıkan kitabım, “Suya Düşen Hayaller Çeker Mi?” onu imzalamak istiyorum. Çünkü ilk kez burada Bodrum tanıtımı olacak. Bu kitap kişisel dönüşüm üzerine yazılmış, 7 yaşından 90 yaşına kadar olan kişilerin faydalanabileceği, kendini dönüştürebileceği bir kitap. Umarım bugün gerçek okuyucusuna ulaşır” dedi. 

Halis Açacak adlı Adanalı yazar da yaptığı açıklamada “Bugün “Sevgi Çemberi”, “Dayı” ve “Süngercim” adlı kitaplarımız imzalayacağım. “Süngercim”de Bodrum’u anlatıyorum. “Sevgi Çemberi”nde de yaşanmış öykülerim var. “Dayı” favori kitabım. Bu kitapta insan sevgisini işledim. İnsan sevgisi ile dolu olan bir mahkumun hapishaneye nasıl hakim olduğunu anlatan bir kitap” dedi.