ADANALILAR FESTİVALİ BAŞLIYOR...

3 yıldır Bodrum'da faaliyet gösteren Adanalılar Derneği tarafından "Bodrum'da Çukurova...

ADANALILAR FESTİVALİ BAŞLIYOR...
3 yıldır Bodrum'da faaliyet gösteren Adanalılar Derneği tarafından "Bodrum'da Çukurova Tanıtım Günleri" adı altında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

10-14 Haziran günleri arasında, Turgutreis Atatürk Meydanında gerçekleştirilecek olan festival kapsamında kültür, sanat ve turizm etkinlikleri yapılacak. Bodrum'un sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinlikler öncesi bir açıklama yapan Adanalılar Derneği Başkanı Ayhan Ongun şunları söyledi;

"Yalnızca Adana'nın tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak, onları gelecek kuşaklara aktarmanın ötesinde birçok kültür ve sanat etkinlikleriyle de Bodrum'un sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunmayı amaçladığımız bu etkinliklerde Bodrum halkının çok keyifle izleyebileceği önemli etkinlikler düzenlenecek" dedi.

Ongun, 10 Haziran günü stantların açılmasıyla başlayacak olan Çukurova Tanıtım Günleri etkinlikleri hakkında şu bilgileri verdi;

"11 günü akşamı Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesinde, Adana-Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının oynayacağı Nazım Hikmet'in Yolcu oyunu var. Saat 20.30'da başlayacak bu oyuna bütün Bodrumluları bekliyoruz. 12 Haziran Cuma günü ise çeşitli etkinlikler içinde Yaşar Kemal'e saygı söyleşimiz var. Bu söyleşiye ünlü yazarlar Latife Tekin ve Cezmi Ersöz katılacak. Aynı gün akşam saatlerinde ise Feridun Düzağaç ve çeşitli sanatçıların katılacağı konser programı düzenlenecek" ifadelerini kullandı.

Çocuklar içinde bir takım aktivitelerin düzenleneceğini söyleyen Ayhan Ongun, birincisi düzenlenen etkinliklere bütün vatandaşların davetli olduğunu vurguladı.