ADANALILAR GECEDE BİR ARAYA GELDİ

Bir yıl önce kurulan Bodrum Adanalılar Derneği, 5 Ocak Adana'nın Kurtuluşu nedeni...

ADANALILAR GECEDE BİR ARAYA GELDİ
Bir yıl önce kurulan Bodrum Adanalılar Derneği, 5 Ocak Adana'nın Kurtuluşu nedeni ile yemekli bir gece düzenledi.

Delfi Otel'de düzenlenen geceye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz, İzmir Adanalılar Derneği Başkanı Arif Kayakşu, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla Büyükşehir Aday Adayı olan Musa Gökbel, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, Şöförler Odası Başkanı Aytekin Çanakçı ve çok sayıda Bodrum'da yaşayan Adanalı katıldı.

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı gecede yapılan konuşmalarda, kardeşlik, dostluk mesajları verildi, Adana Kebap, çiğ köfte ve yöreye ait tadlar ikram edilirken, Nihan Kolcu Ekinci solistliğindeki canlı müzik eşliğinde de yöresel oyunlar oynandı.

Mehmet Kocadon eşi Hülya Kocadon ile birlikte çökertmeyi oynarken, Adana Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz ve dernek yönetim kurulu üyeleri de "Adana'nın yolları taştan"parçası eşliğinde dans ettiler.

Gecenin açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Ayhan Ongun, "Bodrum'un kültür zenginliğine, kendi kültürümüzü de katmak için buradayız" diyerek, organizasyona katkılarından dolayı Bodrum Belediyesi'ne, Adana Belediye Başkanına, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve Musa Gökbel'e, Delfi Otel personeline ve sahibi Mehmet Dağoğlu'na teşekkürlerini ileterek, plaket verdi.

Geceye eşi ile katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon "Toroslar'ın güzelliklerini buraya getiren sizlere teşekkür ediyorum. Adana, tarihi, kültürü, festivalleri ile zenginliklere sahip bir ilimiz. Adanalılar mert ve dik duruşludur. Zor bir süreç yaşarken, beni iki defa ziyaret ederek, gazete ve kitabında bana yer veren gazeteci arkadaşımızı unutmuyorum."Başka Bodrum Yok" diyerek, burada bizlerle yaşamayı tercih eden Bodrumlu olanlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

Geceden, geçirdiği grip rahatsızlığı nedeni ile erken ayrılmak durumunda kalan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise "Bodrum kültür başkentidir. Biz herkesi gelenek ve görenekleri ile birlikte bağrımıza basmış bir kentiz. Şovenizm yapmadan, Atatürk'e ve Cumhuriyet'e inanmış herkesle olduğu gibi, Adanalılarla da bir arada yaşayacağız. Bodrum'da yaşayan Adanalılar için elimizden gelen her şeyi yaparız, emirlerindeyiz" dedi.

CHP'den Muğla Büyükşehir Aday Adayı olan, ancak atama ile Dr. Osman Gürün'ün aday olmasından sonra siyasette yeni bir sürece giren Musa Gökbel ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Hem ayrışmayalım dersiniz, ama bu işleri de iyi biliyorsunuz. Ben sizleri insan olma özelliğiniz ile kucaklıyor ve seviyorum. 40 yıllık aktif siyaset yapan bir abiniz olarak, koşullar zorken umut, kolayken umudunuz oldum. Kimseyle alıp vereceğim yok, küskünlüğüm yok, 40 yıllık birikimimle yola devam" dedi.