Adaya Yüzüp Bayrak Açtılar

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Ortakent’ten Çelebi Adası’na yüzen bir grup yüzücü, adada Türk Bayrağı açtı.

Adaya Yüzüp Bayrak Açtılar

Edebiyat Öğretmeni Nazife Pekşen ve işletmeci Atakan Atmaca tarafından organize edilen yüzme etkinliğine yaklaşık 300 kişi katıldı. Sahil Güvenlik ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı yüzme etkinliğinde ilk çıkan yüzücü 15 dakika, en geç çıkan yüzücü ise 40 dakikada adaya ulaştı. Grup, adada Türk Bayrağı açtı. 

Nazife Pekşen ve  Atakan Atmaca, 11’inci kez gerçekleştirdikleri yüzme etkinliği ile ilgili şunları söyledi:

“Türkiye'de yaşayan herkesin bayramı olan Zafer Bayramı'mızın 100.yılında 11. kez Atakan Atmaca ve öğretmen Nazife Pekşen'in tamamen gönüllülük ve vatanseverlik ilkeleriyle öncülük ettiği Zafer Bayramı Yüzme Etkinliğimizi gerçekleştirdik. Ortakent Mati's Beach'ten Çelebi Adası'na 1200 metrelik mesafeyi 7'den 70'e amatör - profesyonel, genç- yaşlı hep birlikte yüzerek adada Dumlupınar'da Atamızın başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u, şehitlerimizi saygıyla anmak için bayrağımızı açtık.

Bodrumspor Master Yüzme takımı her yıl olduğu gibi büyük bir katılımla destek verirken Bodrum Yüzme İhtisas Spor Kulübü, TED Bodrum Koleji Yüzme takımı, Yelda Tuğba Gür'ün antrenörlüğünde Bodrum Engelsiz Yüzme'nin 2 sporcusu Mehmet Cemal Katipoğlu ve Batuhan Akgün, Manş Denizi'ni geçerek ülkemizin gururu olan Aysu Türkoğlu, açık deniz yüzücüsü Hülya Kocadon ve pek çok gönüllü yüzücünün katılımıyla etkinliğimizi tamamladık. Etkinlikte emeği geçen Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı, Acıbadem Sağlık Grubu, Henosis Unicenter Bodrum, Sunwater Sports ve sayın Mehmet Erkmen'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.”