"ADAYLARIN KARNELERİNE BAKIN; BİZİM KARNEMİZ KONACIK"

Başkan Mehmet Tosun, Bodrum Yarımadası'nın ikinci büyük beldesi olan Turgutreis'e...

Başkan Mehmet Tosun, Bodrum Yarımadası'nın ikinci büyük beldesi olan Turgutreis'e ziyaretlerini sürdürüyor. Son birkaç ayda onlarca ziyaret gerçekleştirdiği Turgutreis Beldesi'nde, Kadıkalesi ve Akçaalan bölgelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Mehmet Tosun, "Bunu samimiyetle söylüyorum: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bugüne kadar bir yığın siyasetçi gelip gidiyordur, ziyaret de ediyordur. Sizlerden ricam, her adayın, her ekibin karnesine bakın, çocuklarınızın karnesindeki ders notlarına baktığınız gibi... Neler yapmışlar bir sorgulayın, ona göre oy verin. Bizim karnemiz Konacık Beldemiz" dedi.

Bölgede yaşayan vatandaşların daveti üzerine Turgutreis Kadıkalesi ve Akçaalan bölgelerinde, ev, kahvehane, kafeterya ve restoran toplantılarına katılan MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, ekibiyle birlikte vatandaşa vizyonunu anlatmaya ve kulak vermeye devam ediyor. Katıldığı toplantılarda vatandaşların teveccühleriyle karşılaşan Başkan Mehmet Tosun'a bir vatandaş, "Benim politikayla alakam yok, sizi tanımıyorum ama sizi yaptığınız işten dolayı tanıyorum" dedi.

Daha önce Kadıkalesi'nin camisini restore ettirdiklerini söyleyen Başkan Mehmet Tosun, bu bölgeye sadece seçim için gelmediklerini, daha önce de defalarca hizmet vermek için geldiklerini belirtti.

"Bodrum Belediyesi'ni Kurumsallaştıracağız"

Başkan Mehmet Tosun, "30 Mart 2014'ten itibaren en büyük hedefimiz Bodrum Belediyesi'ni kurumsallaştırmaktır. Belediyeyi size yakın hâle getireceğiz, samimi davranacağız, insanca hizmet eden bir belediyecilik anlayışıyla orayı yönetmeye başlayacağız. Sokakları güzelleştirmeye başlayacağız, altyapı üstyapı eksikliklerimizi tamamlayacağız adım adım ve akabinde de artık turizmi Bodrum Yarımadası'nda en az 6 ay faal bir şekilde yapılabilir hâle getireceğiz. Maalesef ve maalesef, üç tarafı denizlerle çevrili Bodrum Yarımadamızda turizm yapma süremiz 45 gün-2 aya kadar düşmüş durumda" dedi.

"Siyasetçinin Karnelerine Bakın"

Vatandaşlara yaklaşan seçimin öneminden bahseden Başkan Mehmet Tosun, "Bunu samimiyetle söylüyorum: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bugüne kadar bir yığın siyasetçi gelip gidiyordur, ziyaret de ediyordur. Sizlerden ricam, her adayın, her ekibin karnesine bakın, çocuklarınızın karnesindeki ders notlarına baktığınız gibi... Neler yapmışlar bir sorgulayın, ona göre oy verin. Bizim karnemiz Konacık Beldemiz." dedi.

Konacık'ta her kesimden vatandaşın desteğiyle hizmet ettiğini hatırlatan Başkan Mehmet Tosun, "Hangi partiden olduğunuz hiç önemli değil, bu bir yerel seçimdir. Ben partizanca davranan bir arkadaşınız değilim. Konacık'taki son seçimlerde yüzde 68 gibi bir oy oranıyla seçildim. Yani Konacık'ta yaşayan her vatandaşımız bizim başımızın tacı oldu 10 yıl içerisinde. Şimdi de diyoruz ki, Bodrum'da kim yaşıyorsa, 140 bin insanımız bizim başımızın tacı, ayrımcılık yapmayacağız, herkese eşit hizmet getireceğiz ve belediyenin kapıları sonuna kadar hepinize açık olacak" şeklinde konuştu.

Toplantılara katılan bir vatandaş, "Popülist yaklaşmadığınız için ekstra çok beğeniyorum sizi. Reel ve düzgün, doğru söylemlerde bulunduğunuz için gerçekten çok takdir ediyorum" derken, Kadıkalesi bölgesinde su sıkıntısı yaşamalarına rağmen, ilk yağmurda sular içinde kaldıklarını söyleyen bir vatandaş ise, bir kanal bile açılmamasından şikâyet etti.

"Yönetim Zafiyeti Var"

Bodrum'un her türlü zenginliğe ve imkana sahip olduğunu belirten Başkan Mehmet Tosun, Yarımada'nın yönetim zafiyeti yüzünden bu halde olduğunu söyledi, "Deneyeceklerinizi artık yeterince denediniz, Yarımadamızın bir deneme sürecine daha tahammülü kalmadı. Mehmet Tosun ve ekibi göreve hazır. Yetkiyi bize verin, gerisini merak etmeyin! Ben sizlere bunun sözünü veriyorum " diye seslendi.

Hayvanat Bahçesi Bile Olacak...

Sokak köpeklerinden şikâyet eden bir vatandaşın sorusu üzerine hayvan barınağı projesinden bahseden Başkan Mehmet Tosun, hazırladıkları projeyi şöyle anlattı:

"Sokak hayvanları ile ilgili ne yapacağız: Şimdi 11 belediye var, ileride tek belediye olacağına göre, Yarımadamızın tam orta noktasında, hatta Yakaköy'ün arka taraflarında, Yalıkavak sırtlarında bir yer vardır, benim Belediyeler Birliği başkanlığım döneminde hayvan barınağı olarak hazırlattığım ve orada gerçekleştirmeyi düşündüğüm bir proje vardı, onu hayata geçireceğiz. Orada modern bir hayvan barınağı yapacağız. Bu hayvan barınağında da sokak hayvanlarını rehabilite edip sahiplendireceğiz arkadaşlar. Ayrıca Bodrum Yarımadası'na gelen misafirlerimizden-ikinci konuttakiler olabilir, diğerleri olabilir-evcil hayvanları ile gelenleri mutlak suretle kayıt altına alacağız, kimliklendirme yapacağız ve bu işi kayıt altına alacağız, her alanda olduğu gibi... Profesyonel bakış açısıyla bu sokak hayvanları meselesinin çözümünü bulmamız lazım, bu çözüm için de bizim projemiz hazır şu anda, hiçbir sorun yok. Yani sahiplendirme odaklı, içerisinde küçük bir hayvanat bahçesinin olacağı, sizin de hafta sonları çocuklarınızla gidip orada çay kahve içebileceğiniz mekânların olduğu bir yer olacak" dedi.

Denize Her Gün 10 Bin Metreküp Atık Su Bırakılıyor...

Bodrum'da yaşayan vatandaşları plajlarıyla, deniziyle buluşturacaklarını söyleyen Başkan Mehmet Tosun, "Siz biliyor musunuz, Turgutreis'te günlük 10 bin metreküp atık su, kanalizasyon atığı denize bırakılıyor. Ali Hoca Burnu'ndan denize bırakıldığı yerde fiziki olarak bunu görmüyoruz ama denizin içerisine daldığınız zaman bu kirlilik karşınıza çıkıyor. Günlük, 10 bin metreküp atık suyun burnunuzun dibinden denize bırakıldığını bile bile, nasıl gönül rahatlığı ile denize gireceksiniz' Bakın biz Konacık'ta kanalizasyon suyunu arıtıyoruz ve tekrar kullanıyoruz. Biz kullanıyoruz, fazlasını büyük yeşil alanları olan sitelere, oto yıkamacılarına, çamaşır yıkamacılarına satıyoruz. O tesis sıfır atık prensibi ile çalışıyor. Arıtma çamurunu da işleyerek gübre yapıyoruz" dedi.

"Tabuları Yıkacağız!.."

"Belediye başkanı olacak insanda ufuk olması gerekiyor, o ufuk da sizde var olduğu için size oy atmak istiyoruz. Bodrum'da Mehmet Tosun gibi bir aday varken, başka birine oy atmayın diyorum çevreme" diyen bir vatandaşa ise Başkan Mehmet Tosun, "Aslında şu anda biz şunu yapıyoruz: Ekibimizle birlikte Bodrum Yarımadası'nda siyasi dönüşüm ve zihniyet dönüşümü gerçekleştiriyoruz farkındaysanız. Şimdi vatandaşlarımızı bilindik alışkanlıklarının dışına çıkarmaya çalışıyoruz, tabuları yıkıyoruz, ahbap-çavuş ilişkisiyle yönetilen belediye zihniyetinden sizi kurtaracağız. Bakın telaş biraz da bu yüzden. Bazen çamur atıyorlar, bazen olmadık dedikodular üretiyorlar. Neden' Adam belediyeden yıllarca nemalanmış. Sizin hakkınızı ve hizmete gidecek paraları gasp ediyor. Belediyenin kiralık mülklerinden kiralamış, diğer imkânlarından faydalanıyor, iş alıyor... Neredeyse tüm hayatını, geçimini oraya bağlamış. Bu biteceği için, tabular yıkılacağı için, elindeki hak etmediği fırsatlar ortadan kalkacağı için telaş var şu anda. Biz de diyoruz ki, inadına bu değişimi, bu dönüşümü halkla birlikte başaracağız" şeklinde karşılık verdi.

Ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet edip çay içen Başkan Mehmet Tosun, etrafını saran çocuklarla da hatıra fotoğrafı çektirdi.