Hastane İçin İmza Topluyorlar

Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şubesi, yeni hastaneye Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesi için imza kampanyası başlattı.

Hastane İçin  İmza Topluyorlar

MHP Bodrum İlçe Teşkilatı, Herodot Kültür Merkezi’nin isminin Atatürk Kültür Merkezi olması için imza toplamaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde Yeni Bodrum Devlet Hastanesi’ne Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesi çağrısını yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şubesi de Cevat Şakir Caddesi’nde yeni hastaneye Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesi için imza kampanyası başlattı. Kampanyanın 24 Aralık tarihine kadar süreceği bildirildi. 

Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bodrum'da 2 siyasi parti (MHP ve AKP) tarafından ATATÜRKÜMÜZÜN ismi Konacık’ta yıllar önce o dönemde MHP'li belediye tarafından yapılan Herodot Kültür Merkezine verilmesi istenmekte ve bununla ilgili MHP İlçe Başkanlığı tarafından imza kampanyası düzenlemektedir.

Bu konu ile ilgili Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezimizle yaptığımız görüşmelerde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün isminin her yere verilemeyeceği, halkımızın en çok toplandığı herkes tarafından bilinen büyük alan, meydan, cadde, havaalanı, hastane ve liman gibi Atamızın ismine yakışan görkemli bina ve yapılara verilebileceği bilgisi şubemize iletilmiştir.

Bu sebeple Bodrum'da uzun zamandır inşaatı süren ve geçtiğimiz aylarda hizmete açılan yeni Bodrum Devlet Hastanesinin isminin "Bodrum Mustafa Kemal ATATÜRK Devlet Hastanesi" olarak değiştirilmesi için hem imza kampanyası başlatıyoruz hem de Kaymakamlık ve Bakanlıklar nezdinde başvurumuzu yapıyoruz. Bu bağlamda PTT karşısı TC Ziraat Bankası yanında 24 Aralık 2022 tarihine kadar imza topluyoruz. Bütün üyelerimizi tüm Atatürkçüleri bekliyoruz.”