Adli Kontrol İle Serbest Bırakıldılar

Bodrum’da tefecilik yaptığı iddiasıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 3 kişi, adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adli Kontrol İle Serbest Bırakıldılar

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri, faizle para verip haksız kazanç elde ederek tefecilik yaptıkları iddia edilen şahıslarla ilgili çalışma yaptı. Bu kapsamda M.B., A.M. ve K.İ. İsimli şahısların yakalanması için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde eş zamanlı operasyon yapıldı . 

KOM ekiplerince yapılan operasyondaki aramalarda ruhsatsız tabanca, senetler ve tefecilik yapıldığına yönelik evraklar ele geçirildi. Şüphelilerin ikametlerinde ayrıca tefecilerden para alan mağdur bir emekli polis memuruna ait olduğu anlaşılan tabanca, iki senet, suça ilişkin dört sayfa sözleşme ve suç içerikli olduğu iddia edilen iki not kağıdı da ele geçirildi.

3 şahıs, tefecilik yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamların karşısına çıkarılan şüpheliler, yurtdışı çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.