ADNAN ŞENSES JÜBİLESİNİ YAPTI

Geçirdiği ağır ameliyat sonrası kemoterapi gören ünlü sanatçı Adnan Şenses, çıkardığı...

ADNAN ŞENSES JÜBİLESİNİ YAPTI
Geçirdiği ağır ameliyat sonrası kemoterapi gören ünlü sanatçı Adnan Şenses, çıkardığı son albümünü Bodrum'da tanıttı.

İki yıl önce geçirdiği ameliyat sonrası albüm çalışmalarına başlayan Adnan Şenses, kemoterapi gördüğü esnada albüm çalışmalarına devam etti. Büyük bir azimle 1,5 yılda çıkardığı albümü Güvercinlik'te bulunan Aquarium Club Otel'de tanıttı. Sezen Aksu'nun da iki parçasına yer veren Adnan Şenses bir daha albüm çıkarmayacağını açıkladı.

Usta sanatçı Adnan Şenses, çıkardığı albümün en son albümü olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"Bundan sonra albüm yapmayı düşünmüyorum. Albüm yapmak çok zorlaştı. Albüm yaptığında verdiğin emeğin karşılığını alamıyorsun. O eski iki milyon satan albümler bitmiş. Adnan Şenses'in albümleri bu rakamların çok üstüne çıktı. Bana diyorlar ki falanca şarkıcının albümü 15 bin sattı. 'Çok iyi' diyorlar. 15 bin satan albüme bende şaşırıyorum." Dünyanın her yerinde telif hakkı denilen bir yasa olduğunu belirten Şenses, şunları söyledi: "Ama bu yasa, bizim Türkiye'mizde yok. Burada ağır cezalar çıkarılmıyor korsanlara karşı. Avrupa'da bir sanatçının kasetinin kopyasını alacaksınız. Mümkün değil alamazsınız. Avrupa'daki sanatçı arkadaşlarımızın albümleri 15 milyon, 20 milyon, 60 milyon satıyor. Çünkü telif hakkı var, korsan albüm satanlar yok. Albümümde pop şarkılar var. İki tane Sezen Aksu parçası var. Burçin Bilden'den bir parça var. Selami Şahin, Selçuk Tekay var. Çok güzel bir albüm oldu."

Ünlü sanatçı Şenses, Bodrum'a duyduğu hayranlığı dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bodrum'a gelmeyi iple çekiyordum. Bu sene biraz geç geldim. İşlerimi halledip hemen Bodrum'a geldim ve yaz tatilini burada geçiriyorum. Ağustos veya Eylül ayında İstanbul'a geri döneceğim."

Şenses, albümünün ilk klibini çektiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

"Albümümün ilk klibini çektik. Klipte çok sevdiğin arkadaşım Nebahat Çehre oynadı. Ona buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesine usta bir oyuncuyla benim bir klip çekmem bana gurur verici bir şey."

Sekiz senedir albüm çıkarmadığını belirten Şenses, şöyle konuştu:

"8 yıl aradan sonra yaptım bu albümü. 2006 yılında bir albüm çıkarmıştım. Yıllardır korkudan yapamadım albüm. Korsandan korkuyoruz. Bu yüzden albüm yapamıyordum. Mide ameliyatından sonra geçtim mikrofonun başına aslanlar gibi şarkıları okudum. Sezen Aksu'dan iki parça okudum. Biri 'Sensiz Yıllar Var', öteki de 'Bir de Bekleyemedim" şarkısı. Selami Şahin'in şarkısı hakikaten müthiş, güzel bir albüm oldu."

Adnan Şenses, 'müziği bıraktı' söylentilerine şöyle cevap verdi:

"Sahneye neden veda edeyim ki' Eşim, dostum, sevenlerim 'sahnelere veda ettin mi'' diye soruyor. Birçok dinleyicim de aynı şeyleri soruyor 'müziği bıraktınız mı'' diyor. Densiz bir insan çıkıp, televizyonlarda kendine rant sağlamak için 'Adnan Şenses müziği bıraktı' diyor. Benim ağzımdan böyle bir kelime çıkmadı. Ben müziği bırakıyorum demedim. Ama bundan sonra Cd yapmayacağım diyorum"

Açıklamalarının ardından sahneye çıkan Adnan Şenses, yeni albümünden parçaları seslendirerek izleyenlere güzel bir gece yaşattı. Sahne performansıyla dikkat çeken Şenses'in hayli zayıfladığı dikkatlerden kaçmadı.