ADSIZ ALKOLİKLER BODRUM'DA TOPLANDI...

Türkiye genelinde 35'e yakın gruptan oluşan, toplamda 400 kişinin bir araya geldiği...

ADSIZ ALKOLİKLER BODRUM'DA TOPLANDI...
Türkiye genelinde 35'e yakın gruptan oluşan, toplamda 400 kişinin bir araya geldiği "Adsız Alkolikler Geleneksel Büyük Toplantısı" Yalıçiftlik'te bulunan bir otelde gerçekleştirildi.

Adsızlık ilkesi ile yürütülen grup çalışmalarında isimler ve yüzler tamamen gizli tutuluyor. Toplantılarını kendi içlerinde yapan grup üyeleri birbirlerine destek olarak ayakta durmaya çalışıyorlar.

3 gün süren geleneksel toplantıya katılan bir grup üyesi toplantının amacının, aralarına yeni katılanlara destek olmak ve topluma mesaj vermek olduğunu söyledi. En güzel mesajlarının "Alkol bir sorunsa çare var" demek olduğunu söyleyen grup üyesi bu problemden ve bağımlılıktan kurtulmanın en başında, kararlı olmak geldiğini ifade etti.

Kent Haber'e açıklamalarda bulunan grup üyesi sözlerine şöyle devam etti;

"Biz sarhoş, bozuk davranışları olan kişilerdik. Alkol alınca bozuk davranışları uçlarda yaşıyorduk ama bu gruplara katılarak hem alkolü bırakıyoruz, hem de o bozuk davranışlarımızdan kurtuluyoruz. Bizim dışımızda alkolü bırakanlar sadece alkolü bırakıyorlar o bozuk davranışlardan maalesef kurtulamıyorlar. Bizim gruplarda alkolü bırakmanın dışında 12 basamak, 12 gelenek gibi programımız var" dedi.

Grup üyeleri, alkolden ve bozuk davranışlardan kurtulmanın en sağlıklı yolunun Adsız Alkolikler Grubuna katılmak olduğunu söylüyorlar.