Ağaçların Çağrısı Sahnelendi

25 ülkede aynı anda gerçekleştirilen 'Akdeniz Günü Kutlaması' çerçevesinde, Bodrum’da da “Ağaçların Çağrısı” isimli müzikli deneysel sanat performansı gerçekleştirildi.

Ağaçların Çağrısı Sahnelendi

25 ülkede aynı anda gerçekleştirilen "Akdeniz Günü Kutlaması" çerçevesinde, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde Artemis Derneği tarafından “Ağaçların Çağrısı” isimli oyun sahnelendi. 

Elisa Gelewski’nin yazdığı, Nartan Büyükyıldız’ın yönettiği oyunda “Buselik” adlı müzik grubu canlı müzik dinletisi sundu. 

Oyunun yönetmeni Nartan Büyükyıldız, Kent Haber’e yaptığı açıklamada oyunla ilgili şu bilgileri aktardı:

“Ağaçların Çağrısı, günümüzde insan egosunun, kendisini büyük görmesinin, doğaya verdiği zararın ne kadar büyük olduğunu anlatmaya çalışan, dans, resim, müzik gibi sanatın bütün elementlerini taşıyarak izleyiciye anlatmaya çalıştığı bir performans. Oyun, yaklaşık bir saat sürüyor.”

Buselik isimli müzik grubunun kurucusu Doç. Dr. Togay Şenalp ise “Bu oyunun müziklerini biz yapıyoruz. Artık Bodrum’da Buselik isimli bir grubumuz var. Türk müziğinin fasıl geleneği ile Akdeniz şarkılarını bir arada sunuyoruz. Bundan sonra da Bodrum’da sunmaya devam edeceğiz. Bu oyunda Dünya’nın farklı dillerinden İspanyolca, Yunanca, Arapça gibi dilleri kullanarak kendi makam müziğimizi insanlara sunacağız." dedi.