Ahlaksız Şantaja Suç Duyurusu!

Milas’ta yaşayan bir vatandaş, Bodrum’un Haremten Koyu ve Değirmenler mevkisindeki uygunsuz fotoğraflara, bir şebeke tarafından fotoğrafının montajlanarak kendisine şantaj yapıldığını iddia ederek, suç duyurusunda bulundu.

Ahlaksız Şantaja Suç Duyurusu!

Eskiçeşme Mahallesi Haremten Koyunun, bazı şahısların çıplak denize girip güneşlenmesinin yanı sıra kamuya açık alanda cinsel ilişkiye girilen bir yer halini alması tepki çekmişti. Koy önlerinden geçen tur ve balıkçı teknelerine aldırmadan bölgede aleni bir şekilde cinsel ilişkiye giren erkek gruplarının Kent Haber'de yayınlanan bu görüntüleri, ulusal basında da yer bulmuştu. 

Yayınlanan haberi ve haberin görsellerini indirip, dijital ortamda değiştirerek olayla alakası olmayan şahısların isimlerini ve resimlerini kullanıp, sosyal medyadan haberi yayınlayan bir şebekenin ortaya çıktığı iddia edildi. Şahısların, fotoğraflarını kullandıkları insanlara, paylaşımları ve fotoğrafları silme karşılığında şantaj yaptığı öne sürüldü. 

Milas’ta yaşayan A.K. isimli şahıs, bahse konu şebekenin kendisine şantaj yaptığını dile getirerek, Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. 

Konuyla ilgili açıklama yapan A.K., “Bodrum'da meydana gelen ahlaksız bir olayda benim fotoğraflarımın kullanarak paylaşımlar yapıldığını öğrendim. Paylaşımı yapan K.A.'yı tanımıyorum. Paylaşımlarının ardından kendisine ulaşmaya çalıştık. Mesajla ulaşabildiğimiz K.A. paylaşımları kaldırmak için benden 5 bin TL para istedi. İster istemez çevremizdeki insanlar bizlere ulaşıyorlar. Gerçekten çok rahatsız edici bir durum. Ben hemen savcılığa başvurarak gerekli işlemlerimi başlattım. Benim gibi belki binlerce kişi var. İnşallah çok fazla kişi mağdur olmaz ve bir an önce bu şebeke çökertilir” şeklinde konuştu.