AHMET ARAS, GÖREVİ KOCADON’DAN DEVRALDI

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinin ardından Bodrum Belediye Başkanı olan...

AHMET ARAS, GÖREVİ KOCADON’DAN DEVRALDI
31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinin ardından Bodrum Belediye Başkanı olan CHP’li Ahmet Aras, düzenlenen törenle Mehmet Kocadon’dan görevi devraldı.

Bodrum Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen devir teslim töreni öncesinde belediye önünde gerçekleşen karşılamada duygusal anlar yaşandı. Ahmet Aras, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve eski başkan Mehmet Kocadon’u belediye bahçesinde karşıladı.

KAYMAKAM YILMAZ VE ARAS 20 YIL ÖNCE AYNI İLÇEDE GÖREV YAPMIŞ

Belediye çalışanları, partililer ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği devir teslim töreni öncesinde belediye önünde konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ahmet Aras ile 20 yıl önce Sivas’ın Zara ilçesinde birlikte görev yaptıklarını belirttiği konuşmasında şunları söyledi;

“Makamlar mevkiler geçer ama geriye kalan güzel hatıralardır, hoş sedadır. Dostluğumuz bakidir. Kocadon başkanımızın ilçemize güzel hizmetleri oldu. Hepiniz adına kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamında ailesiyle birlikte sağlık, mutluluk, huzur diliyorum. 20 yıl önce Sivas’ın Zara ilçesinde birlikte çalıştık. Kendisi Askerlik Şubesi başkanıydı. Böyle bir arkadaşımızın bu göreve gelmesi, birlikte çalışacak olmamız da beni ayrıca mutlu ediyor. Bodrum Belediye Başkanlığı zor bir görev. İnşallah aklımızın erdiği, gücümüzün yettiğince ona destek olacağız. Amacımız Bodrum’u daha güzel, daha yaşanılır hale getirmek. Başarılar diliyorum. İlçemiz, ülkemiz için seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

MEHMET KOCADON’DAN BODRUM HALKINA TEŞEKKÜR

Daha sonra bir konuşma yapan Mehmet Kocadon da, kendisine yıllardır sahip çıkan ve zor gününde yanında olan Bodrum halkına teşekkür ederek “Bodrumumuz örnek bir yerdir. 2009 yılında Bodrum Belediyesi’ni böyle bir güzellikle teslim aldım. Bugün de aynı şekilde teslim etmenin mutluluğunu, gururunu ve onurunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı. Kocadon, “Değerli Başkanıma bütün Bodrum’u kucaklamasını, ayrım yapmadan iyi ilişkiler içinde olmasını temenni ediyorum. Biz buradayız. Her zaman Ahmet kardeşimin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ARAS; "HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN ÇALIŞMAYA BAŞLADIK"

Mehmet Kocadon’un 20 yıl boyunca Bodrum’a değer kattığını belirten Ahmet Aras ise “Bodrum’da hiç kimseyi ötekileştirmeyen, dostluğun ve güvenli bir yaşamın teminatı olan Sayın Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyorum” dedi. Aras konuşmasında daha önce söylediği gibi tebrikleri kabul etmeyeceklerini belirterek, “Biz bu seçimlerde bir zafer kazanmadık, bu sadece bir başarıdır. Asıl zafer hizmet yaptıktan sonra olacaktır. Bodrum’u gerektiği yere taşıdıktan sonra gelecektir. Biz hiç vakit kaybetmeden çalışmaya başladık. Bodrum’da hep söylüyorum. Halkın belediyeciliğini başlatıyoruz. Artık belediye halkımızındır. Hep birlikte yöneteceğiz. Herkes bu belediyenin kararlarına ortak olacak. Biz demokrasiyi Bodrum Belediyesi’nden başlatıyoruz” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras daha sonra görevi devraldığı Mehmet Kocadon’a çiçek takdim etti. Başkan Aras ve beraberindekiler daha sonra başkanlık makamına geçtiler. Burada Mehmet Kocadon, Belediye Başkanı Aras’a Türk bayrağı rozeti takarak, belediye mührünü teslim etti. Bu sırada Ahmet Aras’ın yanına giden bir vatandaş Aras’a bir şeyler anlattı. Devir teslim töreninde gerçekleşen bu durumun uzaması üzerine makamdaki bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaş, Ahmet Aras ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra “Cesur olun cesur” diyerek kendisine gösterilen tepkiler arasında başkanlık makamından ayrıldı.

Başkanlık makamına oturan Aras, daha sonra sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.