AHTAPOT BODRUM’UN İLK SAYISI ÇIKTI

Spor, kültür-sanat, siyaset gibi pek çok konuyu içerisinde barındıran “Ahtapot Bodrum”...

AHTAPOT BODRUM’UN İLK SAYISI ÇIKTI
Spor, kültür-sanat, siyaset gibi pek çok konuyu içerisinde barındıran “Ahtapot Bodrum” isimli derginin ilk sayısı çıktı.

Uzun yıllardan bu yana Bodrum’da gazetecilik yapan Mehmet Can Meral ortakları ile birlikte “Ahtapot Bodrum” isimli dergilerinin ilk sayısını çıkardı. İlçede yaşayan herkesin içerisinde kendisinden birşeyler bulacağı dergi, ilk sayısı ile okuyucuları ile buluştu.

“Ahtapot Bodrum”un ilk sayı heyecanını Kent Haber’le paylaşan derginin sahibi ve yazı işleri sorumlusu Mehmet Can Meral, şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır gazetecilik yaparken bir hayalim vardı. Hep yazılı bir yayın sahibi olmak istiyordum. Çektiğim fotoğrafları, yaptığım haberleri buradan Bodrumlulara aktarmak istiyordum. Bugüne nasip oldu. Öncelikle sevgili eşim Özlem'le, ortaklarım Ayşen Hanım, grafik tasarımcımız ve ortağımız Cihan’la birlikte konuştuk ve böyle bir dergi çıkarmaya karar verdik. Güzel olduğuna inanıyoruz. İçerisinde Bodrum’dan haberler, konusunda uzman kişilerle röportajlar, köşe yazıları var. İçerisinde spor da var. Çünkü ben daha çok spor haberleri yapan bir muhabirim. Bodrum’da herkesin okuyabileceği, herkese hitap edebilecek, ufak da olsa herkesin ilgisini çekebilecek bir dergi oluşturmaya çalıştık. İlk sayımız çıktı, ikinci sayımız da Temmuz ayının ortasında çıkacak. Güzel bir dergi ile Bodrumluları buluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Derginin isminin neden Ahtapot olduğunu da anlatan Meral, “Birkaç isim vardı. Ortaklarıma ve sevdiğim birkaç insana danıştım. Ahtapot’ta karar kıldık. Ahatapot 2018 yılında ilk sayımız dışında 3 sayı ile, yani toplamda 4 sayı olarak okuyucu ile buluşacak. daha sonra yapacağımız değerlendirmeler ile 2019 yılında minumum 6 sayı çıkmayı düşünüyoruz ve bizi bu yolda yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.