AİLELERİNE SUNUM YAPTILAR

Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu öğrencileri, dönem boyunca yaptıkları çalışmaları...

AİLELERİNE SUNUM YAPTILAR
Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu öğrencileri, dönem boyunca yaptıkları çalışmaları içeren bir portfolyo sunumu hazırlayıp ailelerine tanıttılar.

Öğrencilerin hayal güçlerini zenginleştirmek, kendilerini ifade etmelerini sağlamak, özgüvenleri geliştirmek, ailelerinin de onlara destek olduğunu göstermek amacıyla “Uzay ve Dünya” ve “Meslekleri Tanıyalım” isimli dönem boyunca yaptıkları çalışmaları içeren bir portfolyo sunumu hazırladılar. 5 yaş grubu ve anasınıfı olmak üzere yaklaşık 50 minik, hazırladıkları sunumu 20 dakika boyunca ailelerine tanıttı.

Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu Müdürü Özlem Akdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “5-6 yaş grubu öğrencilerimizin portfolyo sunumunu yapıyoruz. Anasınıfı öğrencilerimizle uzay ve Dünya konusunu ele aldık. Bugün 5 yaş grubumuzla da meslekleri tanıdık. Çocuklarımız dönem boyunca yaptıkları etkinliklerden ailelerine bir sergi oluşturuyorlar. Ayrıca bir de dosya hazırlıyorlar. Bu dosyaları daha sonra ailelerine anlatıyorlar. Burada okuma yazma çalışmaları, proje ödevleri, sanat etkinlikleri de yer alıyor. Bunların sunumunu da yapıyorlar” diye konuştu.

Uzay ve Dünyanın hareketi ile doktor, polis, aşçı gibi meslekleri kendi hazırladıkları materyallerle ailelerine tanıtan miniklere sunum sonunda sertifika verildi.