AK PARTİ BELDE BİNALARINI TÖRENLE AÇIYOR

Ak Parti Yalıkavak ve Gümüşlük Belde teşkilat binalarının açılışları düzenlenen...

AK PARTİ BELDE BİNALARINI TÖRENLE AÇIYOR
Ak Parti Yalıkavak ve Gümüşlük Belde teşkilat binalarının açılışları düzenlenen törenlerle gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılım ile açılışı gerçekleştirilen teşkilat binalarının açılışına Ak Parti yönetimi tam kadro katıldı. Açılışa İlçe Başkanı Akif Demiröz, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mestan Yayman, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Göltürbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar, Bodrum belediye başkan aday adayı Murat Naci Yavuz, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Yalıkavak Beldesindeki açılışta davetlilere aşure ikram edildi. İlçe Başkanı Akif Demiröz yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bodrumun artık Ak Parti ile buluşması gerek. Türkiye'de yaptığı icraat ve yatırımlar ile çığır açan ve Ak Parti belediyelerinin hizmet ve yatırım atağının Bodrum'a uygulanması ve yapılması için inşallah 135 gün sonra istediğimiz hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Bu amaçla hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Bodrum'a hastane, liman ve yol lazım. İnşallah Ak Parti belediyeciliğinde bunları kazandırıp Bodrum'a hizmeti getireceğiz" dedi.

Kesilen kurdelanın ardından belde binasında konuklara çeşitli ikramlar yapıldı. Esnaf ziyaretinin ardından tüm kadro Gümüşlük belde teşkilatına hareket edildi.Gümüşlük Belde teşkilat binasının açılışından önce bir konuşma yapan Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ilk günden bu güne kadar hizmet ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini vurgulayarak başladığı konuşmasına şu sözlerle devam etti;

"Herkes siyaset yapamaz ve özelikle herkes belediye başkanlığı yapamaz. Bunu her fırsatta söylüyorum. Siyasette gel gitler oluyor bunu sizler biliyorsunuz ama şunu ifade etmek istiyorum herkes de bilsin ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine taşıyan Ak Parti Hükumetini ve çalışmalarını görünce tereddütsüz bu saflara katıldım. Başbakan belediyecilikten gelen bir lider. Türkiye'de belediyecilik anlamında Ak Parti hizmet aşkı tüm Türkiye'yi sarmış tek bir amaç uğrunda hizmet etmektedir o da milletin sevgisi ve hizmet aşkı sevdası. Ak Parti, Türkiye'de yaptığı yatırımlar ile lider ülkeler arasında yerini almıştır" dedi.

Mehmet Tire konuşmasına daha sonra şöyle devam etti:

"Bazı endişeler var bu bölgede. Ön yargılı davranıp gözünün önüne peçe tıkayıp görmeyenler var. Buradan sesleniyorum, bu ülkeye şeriat gelmez, bu ülkede kimse bizim Cumhuriyet sevdamızı, Atatürk sevdamızı, bayrak ve vatan sevgimizi kimse elimizden alamaz. Bu böyle biline, herkes ön yargıyı da, gözünün önündeki perdeyi de kaldırsın. Gelin Bodrum'u iktidar ile buluşturalım. Bodrum'a belediyeciliğin ne demek olduğunu bir kez daha gösterelim. Gümüşlük belediyesi olarak yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

Açılışlara katılan Ak Parti Muğla Büyükşehir belediye başkan adayı Mestan Yayman ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"1987 den beri Bodrum'a geliyorum ama ne yazık ki değişen, gelişen bir şey yok. Öncelikle alt yapının acilen yapılması gerekli. Özelikle girişlerdeki ana yol ve kavşakların alt geçide bağlanarak şehrin trafiği rahatlamalı. Diğer önemli olan kanalizasyon ve imar planını devreye sokmamız lazım, yoksa Bodrum layık olduğu yere asla ulaşamayacaktır. Bodrum'un gerek fiziki, gerekse coğrafi yapısı göz önüne alındığında Ak Parti iktidarı ile buluşturarak, sıkıntıları çözerek layık olduğu yere taşıyacağız" diyerek Bodrum'a kazandırmak istediği projelerden bahsetti.

Konuşmaların ardından topluca kurdelanın kesilmesiyle Gümüşlük belde teşkilatı binasının açılışı yapıldı.