AK PARTİ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı'nın yeni yönetimi, ilk danışma kurulu toplantısını...

AK PARTİ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI
Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı'nın yeni yönetimi, ilk danışma kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, İlçe Başkanı Macit Gündoğdu'nun Bodrum Belediyesi'ni hedef alan sözleri damga vurdu.

Toplantıya Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, İl Başkanı Kadem Mete, Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Macit Gündoğdu ile çok sayıda partili katıldı.

Konacık Mahallesi Heredot Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından divan heyetinin seçimiyle toplantı devam etti.

Danışma kurulu toplantısında ilk konuşmayı ilçe başkanı İbrahim Macit Gündoğdu yaptı. 15 temmuz gecesinde sokağa çıkarak darbeye karşı mücadele eden ve demokrasi nöbetlerinde görev yapan herkese teşekkür eden Gündoğdu "Bu demokrasi nöbetleri ve mücadeleler sayesinde biz bugün burada ilçe başkanlığını devraldık, ilçe yönetimini kurduk ve Bodrum'da hizmet etmek için buradayız" dedi.

2004-2009 yılları arasında da ilçe başkanlığı görevinde olduğunu hatırlatan Macit Gündoğdu, aradan geçen onca yıla rağmen Bodrum'un sorunlarının artarak devam ettiğini ve yerel yönetimin Bodrum'a layık olmadığını ifade ederek, konuşmasına şöyle devam etti:

"2009 yılında görevi bıraktığımda Bodrum'da trafik sorunu vardı, otogar merkezdeydi. 7 sene sonra bakıyorum yine aynı sorun var. 7 sene önce Bodrum Belediyesi'nin bütçe açığı vardı, bugün yine var. Bodrum ve Yalıkavak'ta imar sorunları vardı, bugün Bodrum'un her yerinde yine imar sorunu var. Çöp sorunu vardı, bugün de hala devam etmekte. Görevi bıraktığım yılda Bodrum'da ne eksikler varsa, bugün maalesef büyüyerek devam etmekte. Bu gösteriyor ki; Bodrum'daki yerel yönetim çalışmıyor, Bodrum'a layık olamıyor" dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Gündoğdu konuşmasının sonunda, seçilen yeni yönetim kadrosunu da partililere tanıttı. Toplantıda 15 Temmuz kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir anısına hazırlanan video gösterimi de yapıldı.

Daha sonra kürsüye gelen il başkanı Kadem Mete konuşmasında ana muhalefete yüklendi. Mete şu ifadeleri kullandı:

"Adı cumhuriyet olan sonrasında halk olan parti, siz halka gitmekten, cumhuriyeti uygulamaktan neden her zaman kaçarsınız. Yoksa siz bu halka güvenmiyor musunuz' Şimdi referandumda hayır oyu kullanacaksınız. Utanmadan yarın çıkacak diyeceksiniz ki; halka sormayalım. Niye ya. Sizi oraya gönderen halk değil mi' Onların verdikleri vergiyle maaşlarınızı almıyor musunuz' Siz nasıl halka sormaktan korkarsınız, cayarsınız. Sonra da bu meydanlarda çıkıp halkın yüzüne nasıl bakarsınız'" şeklinde konuştu.

İl Başkanı Mete'nin ardından mikrofona gelen Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ise konuşmasında şunları kaydetti:

"Bodrum ilçe teşkilatımızın başarısı bizim başarımız anlamına gelmiyor. Bodrum hem turizmin hem de siyasetin başkenti. O yüzden Bodrum Ak Partililerin daha çok çalışması gerekiyor. Hem yeni teşlikatımıza görevlerinde başarılar diliyorum, hem de gelecek adına bize umut verdikleri için teşekkür ediyorum."

Önceki dün cumhuriyetin 93'üncü yılının kutlandığını anımsatan Öztürk "cumhuriyet kolay kazanılmadı. Zaman geldi şehit olduk, zaman geldi kanımızı döktük ama vatanımızı kesinlikle düşmana teslim etmedik. Atamızla beraber 1923'te cumhuriyetimizi kurduk" dedi.

"15 temmuz gecesi benim teşkilatım, Fethiye'den Bodrum'a kadar her kademesinin Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum" diyen Nihat Öztürk sözlerine şöyle devam eti:

"Cuma sabahı külliyede Cumhurbaşkanımızla kahvaltıya katıldık. Kendisinin tüm Muğla teşkilatlarına selamları var. 15 temmuz gecesini yaşayan bir kardeşiniz olarak soruyorum; o gece benim Büyüjşehir Belediye Başkanım beni niye yalnız bıraktı' 15 temmuz gecesi CHP ve MHP'li milletvekillerimin neden bizi Marmaris'te yalnız bıraktıklarını sormak istiyorum. O gece FETÖ'cü hainlerin yapmak istediği tek şey millet egemenliğini ortadan kaldırmaktı. Milletin oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanımızı ya rehin almak, ya da ortadan kaldırmak için o geceyi düzenlediler. Neden cumhuriyete her platformda sahip çıktığını söyleyen, halkın iradesinden bahseden kardeşlerimiz bizi yalnız bıraktı' Bunu anlamadık, anlamak için de sorduk. O gece sayın cumhurbaşkanımızın ne yaptığı ortada, nerede olduğu ortada.Hep birlikte milli iradeye sonuna kadar sahip çıktık" dedi.

Konuşmaların ardından toplantı partililerin çeşitli değerlendirmeleriyle devam etti.