Ak Parti'de 2 Aday Daha...

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı’na Elvan Göçer ile Levent Akyer de aday oldu. 1 Şubat’ta yapılacak il kongresinde, genel merkezin adayı Kadem Mete’nin yanı sıra Bodrum Mumcular Eski Belediye Başkanı Kazım Avcı da daha önce adaylıklarını açıklamıştı.

Ak Parti'de 2 Aday Daha...

Ak Parti'de kongreye sayılı günler kala Elvan Göçer ile Levent Akyer de il başkanlığına aday olduklarını açıkladılar. Geçmiş dönemde AK Parti Milas İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Levent Akyer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çok değerli dava arkadaşlarım ve hemşehrilerim; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde partimizin olağan 7. Kongresi sürecinde bugün; görev aşkım ve sadakatim bir bayrak olarak bu davaya hizmet etmem gerektiğini emretti. Yeryüzü cennetimiz olan Muğlamız sahipsiz değildir. 19 yıldır çeşitli nedenlerle iktidar partisiyle buluşamamış Muğlamıza güç katmak, dava arkadaşlarımızın derdiyle dertlenmek ve çok daha yüksek sesle buradayız diyebilmek için ‘ben de varım’ diyorum. 01 Şubat 2021 tarihinde İlimiz Cennet Muğla'mızda gerçekleştirilecek olan 7. Olağan Kongremizde, sevdam olan partim AK Parti İl Başkan Adayı olduğumu sizlere açıklamaktan mutluluk duyuyorum. Gazamız mübarek olsun. Le Galibe İllallah...”

2015'te Ak Parti’den Muğla Milletvekili Aday Adayı olan Elvan Göçer de yaptığı adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Mazlumların umudu, kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi olarak bu hareketin lideri Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yeter, söz milletin” diyerek başlattığı bu kutlu davada, Muğla’da kim var dendiğinde, bir kadın, bir anne ve bir Muğlalı olarak bende liderimle beraberim diyerek yola çıktım... Liderim bunca gayret ve çaba ile önce ülkemizi sonrada dünyada mazlumun mağdurun hamisi olarak toplumları birleştirdiği gibi Muğlamızın da birlik beraberliği için tüm gönüldaşlarımızı birleştirmeye, kırgınlıkları yok edip gönül almaya ve Muğlamızı hak ettiği yerlere çıkarmaya talibim. Bir kadın, bir anne ve bir Muğlalı olarak geçmiş dönemde partimizde aldığım görevler ve tecrübeye dayanarak yeni dönemde, AK Parti’ye gönül vermiş Muğlalı hemşerilerimle yaptığım istişareler sonucu ve teşkilat tabanımızdan gelen yoğun talepleri de göz önünde bulundurarak, Muğla İl Başkanlığına adayım.”

2 MİLLETVEKİLİNDEN KADEM METE'YE AÇIK DESTEK

Öte yandan Ak Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan yayınladıkları basın açıklamasında mevcut il başkanı Kadem Mete'ye açık destek verdiler. Kongreye davet niteliğinde yayınlanan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;

"1 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 12.00’de Menteşe Spor Salonu’nda Muğla AK Parti İl Başkanlığı Kongremiz yapılacaktır. Genel Başkanımız, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Kongremize video konferans yolu ile bağlanarak, bizlere hitap edeceklerdir. Mevcut İl Başkanımız Kadem Mete ile yolumuza devam edeceğiz. Bugüne kadar birlikte çalıştığımız Başkanımızla yeni dönemde daha güçlü bir yönetim oluşturacağız. Hep birlikte Muğla’mız için güzel işler yapmayı sürdüreceğiz. AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan olarak bizler İl Başkanımız Kadem Mete ve tüm teşkilatlarımızla yatırım ve hizmetlerimize devam edeceğiz. “Memleket işi gönül işi”, “Yaparsa yine AK Parti yapar” şiarı ile 18 yılda yaptığımız yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef koyduğu 2023 vizyonumuz çerçevesinde tüm dava arkadaşlarımızla birlikte yolumuza emin adımlarla yürüyeceğiz. Muğla’mız için inandığımız yolda kutlu yürüyüşümüze hep birlikte devam edeceğiz. Her şey sevgili hemşerilerimiz ve Muğla’mız için. Kongremiz şimdiden Partimiz, Muğla’mız ve sevgili hemşerilerimiz için hayırlı uğurlu olsun."