AK PARTİ’DE KONGRE HEYECANI…

Ak Parti Bodrum ilçe teşkilatı tarafından Bodrum’da kongre yapıldı. Ortakent, Bitez,...

AK PARTİ’DE KONGRE HEYECANI…
Ak Parti Bodrum ilçe teşkilatı tarafından Bodrum’da kongre yapıldı.

Ortakent, Bitez, Konacık ve Turgutreis beldelerinde yapılan kongrelerin ardından yeni yönetimler oy birliği ile seçildi ve görevlendirildi.

Önceki gün akşam saatlerinde başlayan kongre heyecanı devam ediyor. Yapılan seçimlerin arından görevlerini sürdüren ve yeni görevine başlayan isimler ise, Konacık Belde Başkanı Necmettin Kızılkaya, Bitez Belde Başkanı Davut Sabancı, Ortakent-Yahşi Belde Başkanı Mehmet Güldaş ve Turgutreis Belde Başkanı Bilal Adıgüzel oldu.

Kongre hakkında gazetecilere bilgiler veren Ak Parti Bodrum ilçe Başkanı Yılmaz Algül, bazı beldelerde kongre yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bugün Bitez, Ortakent ve Konacık’ta kongrelerimizi Konacık dahil tamamlamak üzereyiz. Davut bey Bitez beldemizin başkanı seçildi. Ortakent’te Mehmet kardeşim aday oldu ve seçildi. Şu anda Konacık’ta da kongre sürecimiz başladı ve burada da Necmettin Kızılkaya aday oldu. Başkanlarımız yeni bölgelerinde görevlerini en iyi şekilde yapacak, katılımcı paydaşlarla çok güzel bir liste hazırladılar kendilerine Bodrum adına teşkilatlar adına ülkem adına yürekten kutluyorum ve başarılar diliyorum.”

Ak Parti Ortkent-Yahşi yeni belde Başkanı Mehmet Güldaş, “Her görüşten ağabeylerimizle iyi bir yönetim oluşturduk, iyi bir liste ile seçime girdik. Daha iyi işler yapmak için uğraşacağız. Başta Ortakent’te olmak üzere Bodrum ve Muğla’da Ak Parti’nin bayrağını ele almak için bu mücadeleyi vereceğiz” diye konuştu.

Bitez yeni belde Başkanı Davut Sabancı ise, 25 yıldır Bodrum’da ikamet ettiklerini belirterek; “3 yıldır bu görevi Bitez’de vekâleten yürütüyordum. Bitez için güzel çalışmalar yapmak adına bu göreve talip olduk herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Necmettin Kızılkaya, 10 yıldır Ak Parti Konacık Belde Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek, Konacık beldesinin güzide bir yer olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

“Ak Parti Konacık belde teşkilatı 2. Olağan kongresine hoş geldiniz. Siyasi olarak Konacık’a baktığınız zaman Ak Parti ilk genel seçimlerde 214 oyla dördüncü parti olduk, 12 Haziran 2011 seçimlerinde ise 2 bine yakın oyla ikinci parti durumundayız. Bütün arkadaşlarıma şükranlarımızı sunuyorum. Son genel seçimlerde çok özverili bir çalışma yaptılar.”

Öte yandan, Ak Parti Bodrum ilçe Başkanı Yılmaz Algül tarafından beldedeki seçim sonuçlarının tamamlanmasının ardından gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.