AK PARTİ'DEN İLK ADAY ALİ SERVER YAZGAN...

10 yıl boyunca Turgutreis Beldesinin Belediye Başkanlığını yapan Ali Server Yazgan...

AK PARTİ'DEN İLK ADAY ALİ SERVER YAZGAN...
10 yıl boyunca Turgutreis Beldesinin Belediye Başkanlığını yapan Ali Server Yazgan bugün Ak Parti'den Bodrum Belediye Başkan aday adaylığı müracaatında bulundu.

Öğleden sonra, Cevat Şakir Caddesi üzerindeki Ak Parti İlçe binasında düzenlenen basın toplantısında adaylık müracaatı dosyasını İlçe Başkanı Akif Demiröz'e teslim eden Yazgan'ı yakınları ve parti yönetimi yalnız bırakmadı.Yazgan Ak Parti'nin Bodrum için müracaat eden ilk ismi olurken siyaset kulislerinde adaylık için adı en iddialı aday olarak konuşuluyor.

Yazgan'ın aday adaylığının açıklandığı basın toplantısına Ak Parti Belde Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yazgan'ın yakınları katıldı. Ali Server Yazgan, müracaat dosyasını Akif Demiröz'e teslim etmeden önce basın mensuplarına kendisinden ve siyasi geçmişinden bahsetti. Yazgan, Türkiye'de dört kırılma noktasının olduğunu vurguladığı konuşmasında şunları söyledi;

" Türkiye'nin yakın döneminde çok önemli kırılma hatta dönüm noktası görüyorum. Bunlardan ilki 29 Ekim 1923'de büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmasıdır. Daha sonra ülkemizde sıkıntılı günler yaşandı. O sıkıntılı günler sonunda, 1950 yılında 'yeter söz milletindir' diyen merhum Başbakanımız Adnan Menderes çıktı ve ülkemize öyle bir vizyon kazandırdı ki. Ondan sonra yine karanlık ve çalkantılı günler. 1983'e geldiğimiz zaman merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal çıktı ve ülkemizi hiç bilmediğimiz yeniliklerle, hiç tanışmadığımız yeni vizyonlarla tanıştırdı. Bu da çok önemli bir dönüm noktasıydı. Merhum Turgut Özal'dan sonra yine bakıyoruz ülkemizde yine sıkıntılar, sancılar var. Ne zamana kadar' 2002 yılına kadar. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti ile iktidara gelmesiyle artık Türkiye'nin önünde bitmez tükenmez, yüz yıllarca sürecek yepyeni bir sayfa açıldı ve yepyeni bir vizyon kazandı" dedi.

Ak Parti vizyonuna, insan ve hizmet odaklı felsefesine gönülden inandığını ve yıllar önce Ak Parti saflarına katıldığını söyleyen Ali Server Yazgan, Bodrum Yarımadası Belediyesine Ak Partiden aday olmaya geldiğini dile getirdi.

Bu süreçte birlik beraberlik içinde çalışmak gerektiğine inandığını söyleyen Yazgan, konuşmasını Yunus Emre'nin "Gelin dostlar bir olalım işi kolay kılalım." sözleriyle tamamladı.

Yazgan'ın açıklamasının ardından kısa bir açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Akif Demiröz ise "Bodrum'un en büyük siyasi teşkilatıyız. 170 gün sonra, 30 Mart, Pazar günü seçimleri kazanmış olarak Bodrum'u iktidarla, yani büyük hizmetlerle buluşturmuş olacağız" dedi.