Ak Parti’den Sert Tepki Geldi

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevda Akpınar, CHP Bodrum Kadın Kolları’nın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya istifa çağrısı yapmasına çok sert tepki gösterdi.

Ak Parti’den Sert Tepki Geldi

CHP Bodrum Kadın Kolları, 30 Aralık günü Genel Merkez, 81 il ve tüm ilçelerde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Bodrum’da yapılan basın açıklamasında konuşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kadınları koruyamadığı gereçesiyle istifaya davet etmişti. Daha sonra söz alan CHP İlçe Başkanı Halil Karahan da, “Kadın kolları başkanımızın söylediği gibi İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir" demişti. 

GÖKMEN VE AKPINAR’DAN SERT TEPKİ

Bu açıklamaya Ak Parti cephesinden sert tepki geldi. Kadın Kolları Başkanı Akpınar, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Ne battı size? Doğu ve Güneydoğu'daki huzur mu battı size? Gecenin ikisine, üçüne kadar o insanlar, Doğu ve Güneydoğu'da sokaklarda geziyorlar. 16 yaşındaki kız anasının dizinin dibinden dağa götürülüp terörist yapılamıyor. CHP kadına şiddet konusunda kesinlikle samimi değil. Hunharca katledilen Pınar Gültekin’in babasını arayıp davadan vazgeçmesini isteyen CHP’li milletvekili değil mi? Tecavüzle suçlanıp milletvekilliği düşürülen HDP’liye birşey diyemeyen CHP değil mi? Diyarbakır’a gidip HDP’li belediyeleri ziyaret eden, ancak aylardır HDP kapısında evlatlarını bekleyen Diyarbakır annelerini ziyaret edemeyen CHP’li İstanbul Belediye Başkanı değil mi? İstanbul’daki kadına taciz olaylarını örtbas eden CHP İstanbul İl Başkanı değil mi? Bütün bu rezilliklerin sorumlusu CHP utanmadan bir de açıklama yapıyor? Önce dönün bir aynaya bakın, kendi içinizdeki rezillikleri görmezden gelip tüm Türkiye’nin takdir ettiği çalışkan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu eleştirmek sizin haddiniz değildir.”

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen de kadına şiddet ve taciz konusunda son konuşacak kişilerin CHP’li yöneticiler olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“Olmaz olsun böyle siyaset! Akılları sıra siyaseten kendilerine rant sağlamak için kendi pisliklerini görmeyip utanmadan açıklama yapıyorlar. Daha dün başörtülü hakimi eleştiren, katledilen Pınar’ın babasını arayıp utanmadan davadan vazgeçmesini isteyen bu zihniyetin kadına şiddet ve taciz konusunda konuşması inanılır gibi değil. Cumhuriyet tarihimizin en başarılı İçişleri Bakanlarından biri olan Sayın Süleyman Soylu, size 100 gömlek büyük gelir. Siz kendi zihniyetinizin kör karanlığında kaybolmaya devam edin.”