AK PARTİLİ GENÇLER AYLAN BEBEĞİ ANDI

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında,...

AK PARTİLİ GENÇLER AYLAN BEBEĞİ ANDI
AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında, Bodrum'da, umuda yolculukta yaşamını yitiren Aylan bebeği, cansız bedeninin bulunduğu sahilde andı.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Mesut Özdemir, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü öncesinde AK Partili gençlerle birlikte, Eylül 2015'de cansız bedeni
Akyarlar Mahallesi Ali Hoca Burnu Mevkii'nde kıyaya vuran Suriyeli Aylan Kurdi bebeği andı.

MKYK Üyesi Mesut Özdemir, AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Fatih Kızılkaya, Bodrum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Musa Orman'ın da eşlik ettiği Muğla
ve ilçelerinden gelen gençlik kolları üyeleri, 9 faklı dilde 'Ben Aylan'ım', Türkçe ve İngilizce olarak 'Burası insanlığın karaya vurduğu yerdir' yazılı pankartlar taşıdı. Grup basın açıklaması sırasında, 'Hepimiz Aylan'ız, dünyaya karşıyız', 'Dünya uyuma insanlığa sahip çık' sloganları attı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nca İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 68'inci yıldönümünü buruk bir şekilde kutlayacaklarını anlatan Özdemir,

"İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm dünya insanlarının doğuştan ve eşit biçimde sahip olduğu hakları belgelemesi ve bütün dünyanın kabulüne sunması bakımından insanlık tarihi açısından oldukça önemli bir belgedir. Dünya ölçeğinde yaşanan her olayda ve her geçen yılda insan haklarının önemi ve korunmasının uluslararası ortamda tüm devletlerce sağlanmasının zarureti daha fazla hissedilmektedir. Son 30 yılda katliamların, işkencelerin hiçbir azalma belirtisi göstermeden devam ettiği mazlum coğrafyalar, bütün insanlığın gözü önünde bir kan deryasına dönüşmekte ve yaralar gün geçtikçe sarılamaz hale gelmektedir. Bütün dünyanın gözleri önünde devletler eliyle işlenen bu cinayetlere uluslararası toplum kuruluşları kınamaktan öte tavır geliştirmemekte ve aktörler savaşı sonlandıracak adımlara zorlanmamaktadır. Dikta rejimleri, müttefiklerini ve bu zulme yeterli ses çıkarmayan uluslararası kuruluşları en sert şekilde kınıyoruz! Çözümsüzlüğün pençesine mahkum edilen mazlumların yanında olduğumuzu ifade ediyor, kan ve gözyaşının son bulması için, ulusal ve uluslararası sivil toplum inisiyatiflerini bu zulüm karşısında tek yürek olmaya davet ediyoruz" dedi.

Ortadoğu'da yaşanan insanlık dramına dikkat çeken Mesut Özdemir, her gün sivil insanların katledildiğini belirterek, "İçinde bulunduğumuz olağanüstü dönemde mücadelemiz, insan hakları ve evrensel hukuk ilkelerinin uygulanması için dünyada ve ülkemizde tüm gücümüz ile devam edecektir. Bizler AK gençlik olarak mazlumun her zaman yanında duracağımıza, zalimle hep savaşacağımıza yılmadan, bıkmadan son nefesimize kadar tüm dünyanın barış ve adaletle yaşamasını sağlayacak medeniyetimizin ihyası ve inşası için çalışacağımıza yemin ederiz! Dünyanın ve özellikle batının ikiyüzlü insan hakları uygulamalarına karşı bizler Aylan bebeği asla unutmayacağımızı haykırıyoruz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından, Aylan bebeğin cansız bebenin bulunduğu noktaya, gençler çiçek bıraktı. Daha sonra dua eden grup sahilden ayrıldı.