AKP'DEN ÇÖPLÜK AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde çeşitli sivil toplum örgütlerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik...

AKP'DEN ÇÖPLÜK AÇIKLAMASI
Geçtiğimiz günlerde çeşitli sivil toplum örgütlerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik grup Bodrum Dereköy'e bağlı Kavakderesi'nde toplanarak, su kaynaklarına sahip Dereköy yakınlarına çöplük yapılmak istendiğini iddia ederek bir protesto gösterisi düzenlemişti.
Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Macit Gündoğdu parti binasında konu ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Dereköylülerin ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı eylemleri ve bildirileri basından izlediklerini, Dereköy'de yapılması düşünülen katı atık alanının Belediyeler Birliği olarak belediye başkanlarının ortak aldıkları karar olduğunu belirtti. AK Parti İlçe Başkanı Macit Gündoğdu alınan bu karara o köyde yaşayan insanların ve sivil toplum örgütlerinin karşı çıktıklarını belirterek "halkın çevresel endişe ve huzursuzluğuna kimse cevap vermiyor, bunun sormululuğunu da kimse üstlenmiyor" dedi. 11 belediye başkanından 10'unun çöplük yapılması amacıyla bu bölgeyi tercih ettiği için bölgenin 1/25 binlik plana işlendiğini ifade eden Gündoğdu şöyle konuştu;
"Gerçekten yeri orasıysa neden orası olması gerektiğine kamuoyunu inandırın. Ancak alternatifi varsa ve başka alana yapılması projeye zarar vermiyorsa, buyrun bu memnuniyetsizliğe bir son verin. Yöre halkının haykırışına kulak verin. Çöp depone alanı yatırımı başlamadan bunun yerini değiştirin."
Başkan Gündoğdu konuyla ilgili açıklama beklediği başkanlara ayrıca "bu konuda önceden yaşadığımız örneklerdeki gibi halk tepki gösterirse ilgili bakanlığın üstüne atarız politikası devam mı ediyor'" diye sorarak "biz iktidar partisi temsilcileri olarak konuyla ilgili halkın huzurunu sağlayacak olan değişikliğe destek vermeye hazırız" dedi.